X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozmowy związkowców z minister edukacji zakończone bez rezultatów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:44
Rozmowy minister edukacji narodowej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Minister Anna Zalewska spotkała się z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności".
Audio
  • Szefowa MEN Anna Zalewska mówiła, że jej resort wprowadzi kolejną transzę podwyżek w rozporządzeniu, które ma być przyjęte do 28 sierpnia. Niezależnie od tego zaproponowało dodatkowe środki (IAR)
  • Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz powiedział po rozmowach, że propozycje, na które czekali związkowcy, nie pojawiły się (IAR)
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas briefingu w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialogu w Warszawie, gdzie odbyły się konsultacje płacowe z przedstawicielami ZNP i związków zawodowych
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas briefingu w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialogu w Warszawie, gdzie odbyły się konsultacje płacowe z przedstawicielami ZNP i związków zawodowychFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Po spotkaniu Anna Zalewska powiedziała, że strony umówiły się na dalsze rozmowy. Według minister, ZNP zapowiedziało, że odpowie na jej propozycję w najbliższą środę. Jak relacjonowała Anna Zalewska, związek zgodził się, by spotkać się 22 stycznia, a następnie podpisać porozumienie w pierwszych dniach lutego.

Minister mówiła, że MEN złożyło w trakcie rozmów nauczycielskim związkom propozycje wzrostu płac nauczycieli, niezależnie od negocjowanego rozporządzenia. Jak mówiła, to dodatkowe środki "liczone w setkach milionów złotych od 1 września 2019 roku, skutkujące dużymi kwotami w 2020 roku" i w kolejnych latach. Tłumaczyła, że te propozycje dotyczą między innymi nauczycieli-stażystów, tak zwanych godzin karcianych oraz wprowadzają dodatkowe wynagrodzenie dla wyróżniających się nauczycieli.

Tymczasem przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz powiedział po rozmowach, że ze strony MEN brakowało propozycji. Jak podkreślał, ministerstwo próbowało przekonać związkowców, by przełożyć rozmowy o płacach i dodała, że za podwyżki odpowiedzialne są samorządy. - Pani minister obracała się cały czas w sferze pustosłowia. Brakowało jakiegokolwiek konkretu - mówił uczestnik rozmów.

Rozporządzenie płacowe, którego dotyczyły dzisiejsze negocjacje, ma określić poziom wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od nowego roku. Zgodnie z zapowiedziami minister Anny Zalewskiej podwyżka ma wynieść od 121 do 166 złotych brutto i jest to druga z trzech zapowiadanych transz.
Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wzrostu kwoty bazowej wynagrodzenia o tysiąc złotych od stycznia. Forum Związków Zawodowych domaga się zwiększenia o 1000 złotych wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego.

Jeszcze dziś odbędzie się posiedzenie zarządu głównego ZNP, na którym władze związku mają zdecydować o formie dalszego protestu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak