X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śląsk: wypadek na lekcji chemii. Uczeń poparzony w eksplozji cieczy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 17:13
Piętnastoletni uczeń gimnazjum w Chełmie Śląskim został we wtorek poparzony w wypadku na lekcji chemii. Podczas prowadzonego przy udziale nauczyciela eksperymentu z użyciem etanolu substancja wybuchła. Chłopiec trafił do szpitala w Katowicach. 
Audio
  • Wypadek na lekcji chemii. Relacja Kamila Jaska (Radio Katowice)
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Foto: polskieradio.pl/Krzysztof Plona

Jak poinformowała rzeczniczka policji w Bieruniu aspirant sztabowa Katarzyna Skrzypczyk, wypadek miał miejsce podczas prowadzonego przez nauczyciela eksperymentu z użyciem etanolu na lekcji chemii w trzeciej klasie gimnazjum w Chełmie Śląskim. - Ciecz uległa eksplozji, w wyniku czego jeden z uczestniczących w doświadczeniu uczniów uległ poparzeniu - powiedziała policjantka. 

Chłopiec doznał poważnych oparzeń twarzy oraz szyi. Na miejsce wezwano helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował ucznia do górnośląskiego centrum zdrowia dziecka w Katowicach-Ligocie. Obecnie chłopiec jest w trakcie badań. Jego stan jest poważny, ma poparzenia drugiego stopnia. Rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Wojciech Gumułka przekazał, że uczeń z Chełma Śląskiego trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy tej placówki z oparzeniami twarzy, klatki piersiowej, rąk. Leczony będzie na oddziale chirurgii. 

Aspirant Skrzypczyk zaznaczyła, że poparzony chłopiec był jednym z dwóch uczniów znajdujących się – obok nauczyciela – najbliżej doświadczenia. Tylko on doznał obrażeń. Po wypadku czynności na miejscu prowadzili policjanci, a także prokurator z Mysłowic. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek na lekcji chemii w szkole. Nastolatek ma poparzenia pierwszego i drugiego stopnia

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 17:51
Uczeń z malborskiego liceum trafił do szpitala po tym, jak na lekcji chemii mieszał substancję. Doszło do wybuchu. Chłopaka z poparzonymi rękami przetransportowano śmigłowcem do gdańskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja wyjaśnia, co wydarzyło się podczas lekcji.
rozwiń zwiń