X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ustawa o ochronie zwierząt wróciła do Sejmu. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 10:28
- PiS wygrywało, gdy Jarosław Kaczyński mówił, że to sprawa serca - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego. Do ustawy ws. ochrony zwierząt odnieśli się również Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Tomasz Zółciak (Dziennik Gazeta Polska).
Audio
Sejm RP
Sejm RP Foto: Shutterstock/Maciej Matlak

Projekt ustawy, której celem jest wzmocnienie ochrony zwierząt, posłowie PiS wnieśli do Sejmu w listopadzie 2017 roku. Podpisał się pod nim m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński. Niektóre zapisy projektu stały się przedmiotem gorącej debaty publicznej. Ostatecznie prace nad ustawą zostały jednak zawieszone. W czwartek projekt po autopoprawce, wprowadzającej zasadnicze zmiany w projekcie, ponownie został skierowany do prac w parlamencie.

Jacek Liziniewicz zwrócił uwagę, że projekt ustawy wrócił do Sejmu bez zapisów wzbudzających największe emocje, np. w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, cyrków i oboju rytualnego. - Moim zdaniem jest to błąd PiS. Należało szybko rozprawić się z biznesem futerkowym, nie żyjemy w neolicie, żeby ubierać się w futra. Mowa o tym, że to wielki biznes, a Polska jest potentatem, to propaganda. Jesteśmy dość dużym producentem surowych skór, na których zarabiają ludzie na aukcjach w Danii, Finlandii i USA. Nam zostawia się brudny biznes i problemy środowiskowe - powiedział publicysta Gazety Polskiej Codziennie.  

Zdaniem Karoliny Zioło-Pużuk wsteczne jest, że nadal będziemy hodować zwierzęta futerkowe, by je zabijać. - To niszczy środowisko, ziemia wokół ferm tanieje, nikt nie chce w takiej okolicy mieszkać. Przede wszystkim jest to okrutne, brutalne i nieludzkie. Podobnie jak ubój rytualny - wskazywała. - Nie ma racjonalnego powodu dla tego typu działalności. Może nam być ciepło i możemy być najedzeni bez cierpienia innych istot - dodała.

Natomiast Tomasz Żółciak wskazywał na problem z przegłosowaniem projektu ustawy. - W większości zgadzamy się, iż bez naturalnych futer ludzie mogą żyć. To nie jest tego samego kalibru problem jak np. w kwestia rozdziału Kościoła od państwa. To nie są aż tak trudne tematy do obrony. Charakterystyczne jest to, że PiS nie jest impregnowane na nacisku grup nacisku - podkreślił publicysta. Jego zdaniem, łagodząc projekt ustawy, PiS sonduje nastroje.    

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem "Debaty poranka" była Dorota Kania.

Data emisji: 8.10

Godzina emisji: 8.06

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: projekt ustawy zakłada walkę z patologią w obszarze ochrony praw zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:56
- Jednym z głównych celów nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt jest wprowadzenie zakazu dla schronisk komercyjnych. Uważamy, że schroniska mogą być prowadzone przez samorządy i organizacje pożytku publicznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń