X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Po tragedii w koszalińskim escape roomie. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 19:14
W pożarze w koszalińskim escape roomie zginęło pięć 15-letnich dziewcząt. Do aresztu tymczasowego trafił organizator zabawy w tym lokalu Miłosz S. O konsekwencjach tej tragedii w Polskim Radiu 24 rozmawiali: Marek Król (tygodnik Sieci), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Robert Tekieli (Polskie Radio).  
Audio
  • 07.01.19 Debata dnia: Marek Król, Grzegorz Gruchalski i Robert Tekieli
Tłumy przed budynkiem, w którym doszło do tragedii
Tłumy przed budynkiem, w którym doszło do tragediiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Do pożaru w escape roomie w Koszalinie doszło 4 stycznia po godz. 17. Zginęło pięć 15-letnich dziewcząt, uczennic jednej klasy gimnazjum. Zatruły się tlenkiem węgla, który - według wstępnych ustaleń prokuratury - ulatniał się z butli gazowej, z której gaz dostarczany był do urządzeń grzewczych budynku.

Sąd Rejonowy w Koszalinie postanowił uwzględnić wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy, wliczając w to termin jego zatrzymania. 

- Oczywiście dramat, który zdarzył się w Koszalinie jest czymś niebywale wstrząsającym. Jednak areszt trzymiesięczny jest bardziej reakcją sądu na oczekiwania społeczne niż realną koniecznością. Z tego, co obserwowałem, osoba, która za to odpowiada ma pełne poczucie tego, że coś zrobiła nie tak. I nie jest to ktoś, kto działał celowo – powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król.

Robert Tekieli natomiast zwrócił uwagę na warunki panujące w lokalu w Koszalinie.- Czytałem rozmowę z parą ludzi, którzy "objechali" połowę escape roomów w Polsce. Byli w 400. Dziwili się, że ten w Koszalinie utrzymał się na rynku, bo było tam dramatycznie brudno – naprawdę złe warunki. Boję się, że mamy do czynienia z najstarszą historią na świecie, to znaczy, że ktoś minimalizował koszty, żeby zmaksymalizować zyski. W takim escape roomie jest potrzebny mistrz ceremonii, który to prowadzi, a w Koszalinie w ogóle go nie było. Była zaburzona komunikacja, brakowało drugiego wyjścia, było ogrzewanie na gaz. To są rzeczy skandaliczne – skomentował dziennikarz.

Zdaniem Grzegorza Gruchalskiego, największym problemem escape roomów jest to, że "nie potrzebują żadnych koncesji i dodatkowych uprawnień". - Rejestracja w zasadzie odbywa się w ciągu jednego dnia. Nie jest wymagana kontrola straży pożarnej. Przepisy te są maksymalnie uproszczone. Tutaj problemem są przepisy. Należałoby doprowadzić do jakiegoś sensownego rozwiązania. Wiadomo, że takie sytuacje mogą się wydarzyć w przyszłości, trzeba zminimalizować ewentualne skutki – podkreślił.

Więcej w całej audycji.

Debatę prowadziła Agnieszka Kamińska.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 07.01.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tymczasowy areszt dla Miłosza S. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 06:05
- Sąd Rejonowy w Koszalinie postanowił uwzględnić wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy, wliczając w to termin jego zatrzymania - powiedział w poniedziałek Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. 
rozwiń zwiń