more_horiz
Wiadomości

Czesław Mroczek: nikt nie ma wątpliwości, że Grzegorz Schetyna jest liderem PO

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 16:47
- Koalicja Obywatelska ciągle funkcjonuje. Buduje się formuła wspólnego startu opozycji w wyborach do PE i parlamentu krajowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 4.01.19 Poseł PO: Grzegorz Schetyna to niekwestionowany lider partii

Czesław Mroczek podkreślił, że sprawa przedterminowych wyborów parlamentarnych zależy od decyzji Jarosława Kaczyńskiego. - Możemy jedynie wymienić przesłanki, które mogłyby przemawiać za wcześniejszymi wyborami lub przeciwko ich przyspieszaniu. Decyzję podejmie lider Prawa i Sprawiedliwości - powiedział polityk PO.

Poseł Platformy Obywatelskiej komentował zapowiedzianą na 6 stycznia inicjatywę Barbary Nowackiej w sprawie rozdział kościoła i państwa. - Pod rządami PiS mamy przedziwny sojusz tronu i ołtarza. Uważam, że sprawa rozdziału kościołów i związków wyznaniowych od państwa wymaga dyskusji. 6 stycznia przypada niezwykle ważne święto. Złym pomysłem jest rozpoczęcie dyskusji w tym terminie - wskazał gość PR24.  

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/ras

____________________

Data emisji: 04.01.2019

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konrad Berkowicz: Parlament Europejski trampoliną do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 18:06
- Dobry wynik w eurowyborach jest warunkiem koniecznym. Wystartujemy w nich w koalicji z Ruchem Narodowym, dołączą też kolejne ugrupowania prawicowe i antysystemowe - mówił w Polskim Radiu 24 Konrad Berkowicz, wiceprezes partii Wolność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Hennig-Kloska: musimy zbudować opozycyjną koalicję do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:06
- Budowaliśmy razem z PO koalicję na wybory samorządowe. Nowoczesna ma realny wpływ na władzę lokalną. Teraz jest czas na koalicję do Parlamentu Europejskiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Paulna Henning-Kloska, posłanka Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Warzocha: atak na ministra Andruszkiewicza to uderzenie w rząd i premiera

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 18:32
- Zarzuty wobec ministra Adama Andruszkiewicza, że jest rosyjskim szpiegiem to absurd. To wszystko ma zdyskredytować premiera Mateusza Morawieckiego - zauważył w Polskim Radiu 24 Artur Warzocha, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń