X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny wniosek do TVP ws. kosztów emisji serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:14
Prezes stowarzyszenia Patria Nostra mec. Lech Obara wystąpił do TVP w trybie dostępu do informacji publicznej z wnioskiem o udzielenie informacji, jaka jest wartość wynagrodzenia, jakie telewizja publiczna zapłaciła za prawo do emisji serialu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Kadr z filmu Nasze matki, nasi ojcowie
Kadr z filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"Foto: Materiały prasowe

Mecenas Obara domaga się przekazania kopii umowy przyznającej Telewizji Polskiej prawo do emisji niemieckiego serialu.

W 2013 roku niemiecka stacja publiczna ZDF wyprodukowała serial "Nasze matki, nasi ojcowie", który w samych Niemczech i Austrii obejrzało blisko 7 mln widzów. W serialu przedstawiono żołnierzy Armii Krajowej w skrajnie negatywny sposób jako antysemitów, którzy skazywali Żydów na śmierć.

W związku z niedawno zapadłym wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie, potwierdzającego krzywdzący charakter tego serialu, Patria Nostra podjęła kolejną próbę uzyskania informacji, ile TVP zapłaciła za emisję - poprzednio próbowała w 2013 roku.

- W związku z niedawno zapadłym wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie, potwierdzającego krzywdzący charakter tego dzieła niemieckiej telewizji stowarzyszenie Patria Nostra podejmuje kolejną próbę pozyskania wiedzy o tym, na jakich warunkach doszło do emisji serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, a słowa obecnego kierownictwa TVP o znaczeniu misji telewizji publicznej nie okażą się pustym frazesem - powiedział mec. Lech Obara.

dn/dorzeczy/rp.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak