more_horiz
Wiadomości

Witold Gadowski: chciałem pokazać Polskę i Polaków po 10 kwietnia 2010 roku

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 12:57
- Po tym, co się wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku zacząłem się przyglądać Polsce i Polakom. Zastanawiałem się, co się z nami stało - powiedział w audycji "Pora na kulturę" Witold Gadowski, dziennikarz, publicysta, filmowiec i pisarz.
Audio
  • 4.01.19 Polska po 10 kwietnia 2010 roku. Powieść Witolda Gadowskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: gadowskiwitold.pl

Witold Gadowski przypomniał, że najpierw miał miejsce wybuch emocji. - Wszyscy płakali, podawali sobie ręce po to by za kilka miesięcy wziąć się za łby. Tak jest do dzisiaj. Już nie mogę słuchać dyskusji wokół Smoleńska. Uznałem, że to świetna materia i punkt wyjściowy do tego, by opisać dzisiejszą Polskę - mówił gość PR24.

Dziennikarz podkreślił, że zależał mu na napisaniu dobrej książki. - Ta książka dojrzewała przez kilka lat. Poprzednie książki nosiłem w sobie już zebrane. Tutaj miałem najtrudniejsze zadanie, bo musiałem opisać teraźniejszość. Literaturę dobrze się tworzy z perspektywy pewnego dystansu, kiedy wiemy jak się pewne procesy zakończyły - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Piejko.

Polskie Radio 24/ras

---------------------------

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 23:59
Ekspozycja w Zamku Królewskim w Warszawie prezentuje najważniejsze wydarzenia historyczne, tworząc monumentalny fresk historyczny, ujmujący w chronologicznych ramach 1914–1989 dzieje zmagań o narodową suwerenność oraz jej obronę i umacnianie, pomyślany jako refleksja nad istotą narodowej tożsamości. W Polski Radiu 24 o znaczeniu i wymowie wystawy mówił Jerzy Kalina, artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści pomagają potrzebującym. Rusza cykl koncertów "Betlejem w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 10:30
Dochód z koncertów "Betlejem w Polsce" jest przeznaczony na pomoc dla potrzebujących. O szczegółach przedsięwzięcia mówili w Polskim Radiu 24 współtworzący go muzycy: Grażyna Łobaszewska i Mateusz Otręba. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert - optymista, który kochał życie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:36
- Kiedy się pisze o Herbercie, uderza się we wzniosłe tony, on tego bardzo nie lubił. Był człowiekiem pełnym humoru i ironii. Kochał życie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Siedlecka, pisarka i dziennikarka.
rozwiń zwiń