more_horiz
Wiadomości

Socjolog: opozycja nie jest pewna jak po zwycięstwie w wyborach zachowa się lider PO

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 12:15
- W interesie opozycji jest wygranie wyborów. Prawdopodobnie liderzy zadają sobie pytanie, jak Grzegorz Schetyna zachowa się po potencjalnym zwycięstwie - mówił w Polskim Radiu 24 profesor Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.
Audio
  • 4.01.19 Henryk Domański: opozycja obawia się działania szefa PO
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

Henryk Domański zauważył, że Platforma Obywatelska jest partią koniunkturalną. - Ugrupowanie prezentuje się, jako wielobarwny symbol różnych opcji politycznych. Reprezentuje wachlarz interesów od lewicy do prawicy. Problemem jest to, że PO ustępuje każdemu, a jednocześnie jest w stanie zająć stanowisko w danej sprawie - mówił socjolog.  

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że PSL jest skazane na bycie przybudówką polityczną. - Władysław Kosiniak-Kamysz ciągle podkreśla, że jego partia chce zachować niezależność. Ludowcy nigdy nie będą w stanie samodzielnie sformułować rządu. PSL za względu na swój specyficzny elektorat mA czego bronić - zwrócił uwagę naukowiec.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Antoni Trzmiel

Polskie Radio 24/ras

__________________

Data emisji: 4.01.19

Godzina emisji: 11.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Wildstein: wydaje mi się, że opozycja planuje rozpętać przedwyborcze piekiełko

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 10:28
– Wyniki wyborów będą przede wszystkim zależały od tego, jak ułoży się kampania wyborcza. Sądzę, że na linii Unia Europejska-Polska opozycja planuje rozpętać przedwyborcze piekiełko – ocenił Dawid Wildstein z TVP. W "Debacie Poranka" przewidywania publicystów przed zbliżającym się dwubojem wyborczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót Donalda Tuska do polityki. "Ryzyko jest zbyt duże"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 19:00
Wiosną mają odbyć się wybory do europarlamentu, a jesienią – do parlamentu polskiego. W 2020 roku wybierzemy natomiast prezydenta RP. Czego możemy się spodziewać? Gośćmi "Debaty dnia" byli Magdalena Złotnicka (Do Rzeczy) i Tomasz Walczak (Super Express).
rozwiń zwiń