X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Jacek Zaleśny: strategia Władysława Kosiniaka-Kamysza została doceniona

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 15:16
– Jest on bardzo ważny, przede wszystkim dla formacji opozycyjnych. Pokazuje, że lider Koalicji Obywatelskiej nie jest liderem opozycji – powiedział prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się w ten sposób do sondażu dla "Rzeczpospolitej", z którego wynika, że to Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, a nie Grzegorz Schetyna, powinien zostać kandydatem opozycji na premiera.
Audio
  • 2.01.19 prof. Jacek Zaleśny: „Grzegorz Schetyna nie ma zdolności, by być uznawanym za przyszłego premiera (…)”.
To Władysława Kosiniaka-Kamysza, a nie Grzegorza Schetynę wskazali respondenci sondażu Rzeczpospolitej jako najlepszego kandydata opozycji na premiera.
To Władysława Kosiniaka-Kamysza, a nie Grzegorza Schetynę wskazali respondenci sondażu "Rzeczpospolitej" jako najlepszego kandydata opozycji na premiera.Foto: PAP/Paweł Supernak

W badaniu, przeprowadzonym pod koniec grudnia minionego już roku, poproszono respondentów o wskazanie spośród obecnych polityków opozycji najlepszego kandydata na premiera w sytuacji, gdyby jesienią 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość przegrało wybory parlamentarne.

26 proc. badanych wskazało na lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, 16 proc. na Roberta Biedronia i tyle samo na Pawła Kukiza, 10 proc. na Grzegorza Schetynę, 4 proc. na Katarzynę Lubnauer, a 3 proc. na Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego SLD.

– Dzisiaj antyPiS, czyli główna formacja antyrządowa, nie jest akceptowana przez duże grupy społeczne. Jej lider nie ma zdolności, by być uznawanym za przyszłego premiera. Ukazuje to, że strategia obrana przez Platformę Obywatelską jest nieakceptowana dla wielu grup społecznych. Doceniona została strategia, jaką kieruje się PSL, czyli opozycja merytoryczna i bardzo zrównoważona – dodał prof. Jacek Zaleśny.

Politolog wskazał, że scenariusz, w którym to Władysław Kosiniak-Kamysz występuje jako oficjalny kandydat na premiera, jest możliwy do zrealizowania. W opinii eksperta, główna formacja opozycyjna, czyli PO, jest zbyt radykalna i skrajna.

– Na jej tle całkiem inaczej wygląda PSL, które też prezentuje program antyrządowy, ale jednocześnie szuka elementów łączących. Wszędzie tam, gdzie rząd reprezentuje interes obywateli i Rzeczypospolitej, tam może liczyć na Ludowców. Jest to zupełnie inna sytuacja niż w przypadku ugrupowania pana Schetyny – zaznaczył.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 2.01.2019

Godzina emisji: 13.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Filip Libicki: Władysław Kosiniak-Kamysz jest politykiem niezwykle perspektywicznym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:45
- Pierwszym elementem jest wygrana w wyborach parlamentarnych, bez tego nie będzie można mówić o tym, kto z liderów opozycji miałby przyjąć jakie stanowisko – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: Polacy będą promowali polityków wyważonych

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 11:55
- Władysław Kosiniak-Kamysz ma kilka cech pozytywnych, Grzegorz Schetyna sam określił się jako "totalna opozycja", natomiast przywódca PSL dostrzega istotę polityki, którą jest rozmowa i dialog – mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego
rozwiń zwiń