more_horiz
Wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: Polacy będą promowali polityków wyważonych

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 11:55
- Władysław Kosiniak-Kamysz ma kilka cech pozytywnych, Grzegorz Schetyna sam określił się jako "totalna opozycja", natomiast przywódca PSL dostrzega istotę polityki, którą jest rozmowa i dialog – mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego
Audio
Prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach
Prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w KielcachFoto: PR24/AK

Rzeczpospolita opublikowała sondaż, zgodnie z wynikami którego, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiak-Kamysz jest postrzegany jako potencjalny lider opozycji i kandydat na premiera. - Platforma Obywatelska przegrywając wybory w 2015 r nie zrozumiała rzeczywistych przyczyn swojej klęski.  Partie polityczne mamy w Polsce wodzowskie, działają w nich bardzo niedobre mechanizmy negatywnego doboru kadr. To co dzieje się dziś w PO to tego skutki tego schematu, po odejściu szefa brakuje merytorycznie i ideowo przygotowanego przywódcy. Polacy zmęczeni bardzo głębokim konfliktem pomiędzy głównymi siłami politycznymi będą premiowali polityków dostrzegają potrzebę kompromisu i porozumienia – zaznaczył gość audycji .

Prof. Kazimierz Kik odniósł się również do inicjatywy Roberta Biedronia. – Ta postać jest dla mnie zagadką, przypomina swoimi wirażami Emmanuela Macrona, chciałby wyjść na swoje dzięki wymknięcie się głównym konfliktom dominującym na polskiej scenie politycznej. Biedroń jeżdzi po kraju i słucha ludzi, to oni mu mówią co ma robić, w związku z tym nie jest samodzielnym politykiem, mającym wizję, jak Polska powinna wyglądać, powtarza to, co ludzie chcą usłyszeć - .

Rozmawiał Ryszard Gromadzki,

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 02.01.2018

Godzina emisji: 11:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: PSL jest niezbędny PO jako partner

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 15:59
Koalicje w  poszczególnych województwach z Koalicją Obywatelską nie są przesądzone - powiedział w piątek szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, umówił się z liderem PO Grzegorzem Schetyną na rozmowy o koalicji w poszczególnych województwach "od przyszłego tygodnia". W Polskim Radiu 24 stanowisko PSL komentował politolog, prof. Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: w polityce nie ma miłości, są interesy

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 09:35
- Platformie Obywatelskiej udało się ostatnio kilka razy zmienić zdanie, np. w sprawie rekompensat w Warszawie, teraz jeżeli chodzi o Kamilę Gasiuk-Pihowicz - komentował Włodzimierz Czarzasty w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń