more_horiz
Wiadomości

Michał Szczerba: decyzja odnośnie startu w wyborach do europarlamentu jeszcze przede mną

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 19:05
– Wierzę, że im więcej Europy, to tym lepiej dla Polski. Jestem również zwolennikiem zacieśniania integracji europejskiej i wprowadzenia w naszym kraju waluty euro – powiedział Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej. W Polskim Radiu 24 odniósł się m.in. do kwestii swojego ewentualnego ubiegania się o mandat europosła w przyszłorocznych wyborach.
Audio
  • 31.12.18 Michał Szczerba: „Przyszłoroczne kampanie wyborcze zadecydują o przyszłości Polski (…)”.
Michał Szczerba
Michał SzczerbaFoto: PR24

W polskiej polityce rok 2019 upłynie pod znakiem wyborczego tandemu. Najpierw odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a następnie do parlamentu krajowego. Michał Szczerba podkreślił, że nie podjął jeszcze decyzji o tym, czy pozostanie na polskiej scenie politycznej, czy jednak zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery w Brukseli.

– Ta decyzja jest jeszcze przede mną. Z jednej strony wiem, że jesteśmy potrzebni tu, na miejscu. Dopóki Polska nie jest na torach praworządności, europejskości i przewidywalności, to cały czas trzeba o to walczyć i być obecnym w naszym parlamencie. Z drugiej strony Parlament Europejski staje się ważną areną. Jestem przekonany, że im więcej Europy, tym lepiej dla Polski. Jestem zwolennikiem zacieśniania integracji europejskiej – zaznaczył.

Michał Szczerba podsumował również, z perspektywy politycznej, rok 2018. Zwrócił uwagę, że nie zaczął się ona najlepiej dla Polski. Jako powód podał zamieszanie wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jednak dostrzegł też aspekty optymistyczne.

– De facto zdemolowała ona nasze relacje z Izraelem oraz Stanami Zjednoczonymi. Z tego względu Prawo i Sprawiedliwość musiało to w trybie przyspieszonym odkręcać. Na plus muszę zaliczyć wyniki wyborów samorządowych. Przede wszystkim wygrana Rafała Trzaskowskiego w Warszawie była bardzo ważna. Dało to dużo energii na drugą turę i przyczyniło się do zwycięstwa kandydatów antyPiS praktycznie we wszystkich większych miastach – dodał.

Jako istotne wydarzenie dla środowiska opozycji Michał Szczerba wskazał również "walkę o niezależność sądownictwa". – Przede wszystkim trzeba pochwalić sędziów Sadu Najwyższego za ich niezłomność, a także obronę swojej niezależności i niezawisłości – podkreślił.

"Rozmowę Polskiego Radia 24" prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szczerba: Koalicja Obywatelska jest otwarta dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 07:59
– Mamy o tyle nowa sytuację, że w klubie Platformy Obywatelskiej są osoby, które nie są członkami PO, więc ze względu na ich bezpartyjność używamy nazwy Koalicja Obywatelska – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: brak działań w celu wsparcia Nowoczesnej byłby z korzyścią dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 09:49
– Celem mojego oddelegowania do Nowoczesnej było zachowanie jednego klubu opozycyjnego więcej. Gdybyśmy nie zdecydowali się na ten ruch, wiązałoby się to z licznymi konsekwencjami dla całej opozycji – w ten sposób Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów tłumaczył swoje dołączenie do poselskiego koła Nowoczesnej.
rozwiń zwiń