X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Szczerba: decyzja odnośnie startu w wyborach do europarlamentu jeszcze przede mną

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 19:05
– Wierzę, że im więcej Europy, to tym lepiej dla Polski. Jestem również zwolennikiem zacieśniania integracji europejskiej i wprowadzenia w naszym kraju waluty euro – powiedział Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej. W Polskim Radiu 24 odniósł się m.in. do kwestii swojego ewentualnego ubiegania się o mandat europosła w przyszłorocznych wyborach.
Audio
  • 31.12.18 Michał Szczerba: „Przyszłoroczne kampanie wyborcze zadecydują o przyszłości Polski (…)”.
Michał Szczerba
Michał SzczerbaFoto: PR24

W polskiej polityce rok 2019 upłynie pod znakiem wyborczego tandemu. Najpierw odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a następnie do parlamentu krajowego. Michał Szczerba podkreślił, że nie podjął jeszcze decyzji o tym, czy pozostanie na polskiej scenie politycznej, czy jednak zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery w Brukseli.

– Ta decyzja jest jeszcze przede mną. Z jednej strony wiem, że jesteśmy potrzebni tu, na miejscu. Dopóki Polska nie jest na torach praworządności, europejskości i przewidywalności, to cały czas trzeba o to walczyć i być obecnym w naszym parlamencie. Z drugiej strony Parlament Europejski staje się ważną areną. Jestem przekonany, że im więcej Europy, tym lepiej dla Polski. Jestem zwolennikiem zacieśniania integracji europejskiej – zaznaczył.

Michał Szczerba podsumował również, z perspektywy politycznej, rok 2018. Zwrócił uwagę, że nie zaczął się ona najlepiej dla Polski. Jako powód podał zamieszanie wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jednak dostrzegł też aspekty optymistyczne.

– De facto zdemolowała ona nasze relacje z Izraelem oraz Stanami Zjednoczonymi. Z tego względu Prawo i Sprawiedliwość musiało to w trybie przyspieszonym odkręcać. Na plus muszę zaliczyć wyniki wyborów samorządowych. Przede wszystkim wygrana Rafała Trzaskowskiego w Warszawie była bardzo ważna. Dało to dużo energii na drugą turę i przyczyniło się do zwycięstwa kandydatów antyPiS praktycznie we wszystkich większych miastach – dodał.

Jako istotne wydarzenie dla środowiska opozycji Michał Szczerba wskazał również "walkę o niezależność sądownictwa". – Przede wszystkim trzeba pochwalić sędziów Sadu Najwyższego za ich niezłomność, a także obronę swojej niezależności i niezawisłości – podkreślił.

"Rozmowę Polskiego Radia 24" prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szczerba: Koalicja Obywatelska jest otwarta dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 07:59
– Mamy o tyle nowa sytuację, że w klubie Platformy Obywatelskiej są osoby, które nie są członkami PO, więc ze względu na ich bezpartyjność używamy nazwy Koalicja Obywatelska – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: brak działań w celu wsparcia Nowoczesnej byłby z korzyścią dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 09:49
– Celem mojego oddelegowania do Nowoczesnej było zachowanie jednego klubu opozycyjnego więcej. Gdybyśmy nie zdecydowali się na ten ruch, wiązałoby się to z licznymi konsekwencjami dla całej opozycji – w ten sposób Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów tłumaczył swoje dołączenie do poselskiego koła Nowoczesnej.
rozwiń zwiń