X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja ostrzega przed dopalaczami

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 11:11
- W tej chwil tzw. dopalacze są traktowane jak środki odurzające, jak każdy inny narkotyk, tak po prostu działają. Z posiadanie znacznej ilości dopalaczy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel do 12 lat – przypominał na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Rzeczkowski (Komenda Głowna Policji).
Audio
Zdjęcie ilustracyjne. Zabezpieczone przez policję dopalacze
Zdjęcie ilustracyjne. Zabezpieczone przez policję dopalaczeFoto: policja.pl

Kolejny zatrzymany w sprawie handlu dopalaczami w Mikołowie usłyszał w prokuraturze zarzuty. Prawdopodobnie w wyniku zażycia tego rodzaju środków podczas świąt zmarła 25-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat z powiatu mikołowskiego. Kilka innych osób z tego samego powiatu trafiło do szpitali z objawami zatrucia tymi substancjami.

Dopalacze to bardzo groźne substancje. Ich zażywanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, a w niektórych przypadkach może być śmiertelne – przypominają śląscy policjanci i służby sanitarne po zgonach trzech osób w Mikołowie. - W tej chwil tzw. dopalacze są traktowane jak środki odurzające, jak każdy inny narkotyk, tak po prostu działają. Za posiadanie znacznej ilości dopalaczy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel do 12 lat. To zdecydowanie ułatwia ściganie osób rozprowadzających substancje, które mogą nas zabić. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu dopalaczy. To mogą być pastylki, susz, proszek. Badamy skład tych substancji, znajdują się w nich różne rzeczy włącznie z chemią domową. Wielokrotnie zdarza się, że lekarze nie są w stanie pomóc nawet osobom, które trafiły do szpitala wkrótce po zażyciu tych środków – podkreślał Antoni Rzeczkowski.

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiał Michał Walczyk

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 10:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Piwnik: problem dopalaczy potrzebuje kompleksowego rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:10
- Z punktu widzenia prawa największą trudnością jest ustalenie jakie substancje są tymi zabronionymi. Pomysłowość ludzka nie zna granic i może się okazać, że za dzień, czy dwa skład chemiczny substancji zmieni się na tyle, że nie będzie ona objęta ustawą - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 sędzia Barbara Piwnik, komentując projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef GiS: dopalacze groźniejsze niż tradycyjne narkotyki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 19:50
- Tak zwane dopalacze o wiele szybciej uzależniają i o wiele częściej doprowadzają do reakcji niepożądanych niż tradycyjne narkotyki  – mówł w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na dopalacze! Policja ostrzega przed niebezpiecznymi substancjami

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 13:14
W Polsce wzrasta liczba przypadków zatruć i śmierci z powodu użycia opioidów zawartych w nowych narkotykach, czyli tzw. dopalaczach – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z kolei policja apeluje, że te substancje są trucizną, której "każde zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia".
rozwiń zwiń