more_horiz
Wiadomości

Piotr Kościński: jest wiele możliwości manipulowania wynikami wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 19:30
- Przekupywanie wyborców wciąż istnieje. Zawsze ci, którzy chcą być wybrani przekonują, że są najlepsi. Nierzadko zamiast przekonywania łatwiej coś ukraść - Piotr Kościński, felietonista Rzeczpospolitej, ekspert PISM, autor książki "Jak sfałszować wybory?".
Audio
  • 29.12.18 Piotr Kościński: fałszować wybory można na różne sposoby
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: facebook.com/trzeciastronawydawnictwo

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że we współczesnej Europie i Ameryce nie ma przypadków nagradzania wprost wyborców za oddanie głosu. - Stosowane są inne metody. Politycy żeby wygrać wybory coś obiecać powinni. Obiecywanie grupom wyborczym czegoś nie jest naganne. Rozmaite formy przekupywania są wciąż obecne - zauważył Piotr Kościński.

Autor książki "Jak sfałszować wybory?" wskazał, że metody przekonywania stosowane przez kandydatów są coraz bardziej wyrafinowane. - Coraz mniej wczytujemy się w programy wyborcze. Nas interesują krótkie spoty i klipy wyborcze. Przez te 10-15 sekund nie dowiemy się zbyt wiele. To daje możliwość manipulacji - powiedział gość audycji "Między kropkami".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję "Między Kropkami" prowadziła Weronika Wakulska.

PR24/ras/materiały prasowe

___________________

Data emisji: 29.12.18

Godzina emisji: 19.10

Zobacz więcej na temat: KULTURA literatura pisarz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Między kropkami. "Korepetycje z niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:36
Książka "Korepetycje z niepodległości" to pozycja, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny dla czytelnika sposób, przedstawiają zawiłość procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Autorzy nie skupiają się jednak na wielkich słowach, wręcz przeciwnie – na całkiem przyziemnych sprawach - Chcieliśmy pokazać niepodległość, jako proces który był wysiłkiem żywych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Koper, współautor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego jeszcze nie wiemy o rodzinie Kossaków?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 19:40
- Prawie od 25 lat zajmuje się rodziną Kossaków. Jest to moja wielka pasja i przygoda - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Jurgała-Jureczka, autorka książki "Kossakowie. Biały mazur".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śledztwo ostatniej szansy". Nowe przygody Kornela Strasburgera

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 19:35
- W pierwszej części swoich przygód główny bohater miał problemy wyłącznie zawodowe. Tutaj poznajemy go, jako faceta, który ma problem z samym sobą - mówił w audycji "Między kropkami" Grzegorz Kalinowski, pisarz i pasjonat historii.
rozwiń zwiń