X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy potrzebne są zmiany w procedurze zamówień publicznych w budownictwie?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 14:03
- Są sytuacje w gospodarce, które ciężko przewidzieć z wyprzedzeniem rocznym - mówił Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. - Ustalenia między pracodawcami i związkami zawodowymi się pokrywają Przewodniczący Rady Sekcji Krajowej Drogownictwa NSZZ "Solidarność". Goście audycji "Kapitał i praca" rozmawiali o zamówieniach publiczych w budownictwie.  
Audio
  • 29.12.18 Jakie są problemy zamówień publicznych w budownictwie?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay

Marek Kowalski mówił o propozycji przeprowadzenia waloryzacji w oparciu o wskaźnik inflacji. - To dałoby kwotę około 2,6 mld złotych. Wcześniej firmy budowlane mówiły nawet o 15 mld. W tej chwili godzą się na mniejsze waloryzacje. To pomoże tym, którzy uczciwie skalkulowali ceny - zaznaczył przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Sławomir Kubera zauważył, że pracownicy z małych miasteczek i wsi chcą wyższych wynagrodzeń. - Dzisiaj przy efekcie 500 plus środki, które można zaoferować pracownikom są niewystarczające. Dodatkowo rośnie popyt na materiały budowlane. Wiąże się to również ze wzrostem cen - podkreślił Przewodniczący Rady Sekcji Krajowej Drogownictwa NSZZ "Solidarność".

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Anna Grabowska

Polskie Radio 24/ras

---------------------------

Data emisji: 29.12.18

Godzina emisji: 13.35

Zobacz więcej na temat: kapitalizm praca GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waloryzacja emerytur i rent w 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 14:05
Zmiany mają polegać na podwyższeniu najniższych świadczeń do 1100 zł w przypadku najniższej emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. O projekcie podwyżek dyskutowali w Polskim Radiu 24 Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan oraz Waldemar Lutkowski z Forum Związków Zawodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kodeks pracy w praktyce. Zamiast etatu 8-letnia umowa-zlecenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 15:00
- Zawieranie umów cywilnoprawnych w miejsce umów o pracę jest niezgodne z prawem, jest naruszeniem prawa. I nie można tu mówić o zastępowalności. Każdy powinien mieć wybór formy zatrudnienia – powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Siemienkiewicz (Pracodawcy RP). Gościem audycji była także Barbara Surdykowska z biura eksperckiego NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapitał i Praca. Kim jest idealny pracownik? Kim jest idealny pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 15:23
- Idealny pracownik to taki, który jest dobry dziś i będzie tak samo dobry za pięć lat (...) - powiedział w audycji Kapitał i Praca Zbigniew Żurek z Business Centre Club. - Pracownicy oczekują od firmy możliwości rozwoju - wskazywała z kolei w Polskim Radiu 24 dr Barbara Sypniewska z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. 
rozwiń zwiń