more_horiz
Wiadomości

Sławomir Potapowicz: reprywatyzacja to nie tylko kwestia dekretu Bieruta

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 08:55
- Byłem krytyczny wobec prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz, świadectwem tego było również to, jak podchodziliśmy, już jako Nowoczesna do kwestii działań związanych z reprywatyzacją w Warszawie, która dzisiaj dominuje jeśli chodzi o postrzeganie stołecznego samorządu – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Nowoczesnej i członek komisji weryfikacyjnej.
Audio
  • 28.12.18 Sławomir Potapowicz o reprywatyzacji i Warszawie
Sławomir Potapowicz
Sławomir PotapowiczFoto: PR24/AK

Sławomir Potapowicz zastąpił Pawła Rabieja w składzie komisji weryfikacyjnej. Wybór nowego członka komisji weryfikacyjnej był konieczny ze względu na rezygnację z tej funkcji Pawła Rabieja. Ten bowiem - po tym jak w listopadzie br. został wiceprezydentem Warszawy - nie chciał łączyć obu stanowisk.

Poseł podkreślał, że samorząd powinien zatrudniać tylko ludzi o odpowiednim przygotowaniu. - Kompetencje powinny być jedynym kryterium, nie zaś przynależność partyjna czy jakiekolwiek inne sprawy mające wymiar nepotyzmu. To było widoczne przy zatrudnianiu różnych postaci w warszawskim samorządzie, zresztą nie tylko w Warszawie. Czekamy na audyt ze strony prezydenta Trzaskowskiego, którego dokonanie obiecał. Kwestie związane z reprywatyzacją ciągną się od wielu lat, mieliśmy ponad dwadzieścia prób ustawowego załatwienia tej sprawy, boleję nad tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest na tyle nieskuteczny, że ta ustawa cały czas nie jest przyjęta. Projekt przedstawiony przez ministra Patryka Jakiego w 2017 r. nie jest zły, w znaczącym stopniu załatwiłby wiele spraw związanych z reprywatyzacją. Pamiętajmy też, że nie jest to tylko kwestia dekretu Bieruta i nieruchomości warszawskich, ale obejmuje cały kraj - zaznaczył.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Popławski: będziemy rozliczać Rafała Trzaskowskiego z obietnic

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 14:31
Rafał Trzaskowski zaprezentował swoich najbliższych współpracowników w warszawskim Ratuszu. W Polskim Radiu 24 komentarz Jana Popławskiego ze Stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. "To bardzo łagodny wyrok. Kara więzienia byłaby bardziej adekwatna"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:32
Marek M., znany jako kolekcjoner warszawskich kamienic, ma zapłacić 60 tys. zł grzywny za wprowadzenie sądu w błąd przy próbie przejęcia nieruchomości przy Targowej 66 na Pradze Północ. - Ten wyrok wydaje się bardzo łagodny w stosunku do tego, co rzeczywiście miało miejsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ciszewski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.
rozwiń zwiń