X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Msza w intencji powstańców bez udziału prezydenta Poznania. "Jestem za rozdziałem Kościoła i państwa"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 18:45
Jacek Jaśkowiak nie przyszedł na uroczystą mszę w intencji Powstańców Wielkopolskich. Jak tłumaczył, nie chodzi do kościoła po to, by tam pokazywały go kamery. - Jestem za rozdziałem Kościoła i państwa - wyjaśnił.
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania
Jacek Jaśkowiak, prezydent PoznaniaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W czwartek w poznańskiej Farze odbyła się msza święta, która stanowiła część obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W nabożeństwie wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda i marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak. Zabrakło jednak gospodarza Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Władze miasta reprezentował jego zastępca – Mariusz Wiśniewski.

Jacek Jaśkowiak Nie wiem z czego miałaby wynikać moja obecność. Jestem za rozdziałem Kościoła i państwa.

- Nie wiem z czego miałaby wynikać moja obecność. Jestem za rozdziałem Kościoła i państwa – powiedział dziennikarzom Jacek Jaśkowiak.

- Jeżeli chcę iść do kościoła, to nie po to, żeby manifestować swoją obecność i siedzieć w pierwszej ławce, żeby mogły mnie pokazać kamery Telewizji Polskiej. Idę tam, żeby się pomodlić. Bywam w kościele, szczególnie wtedy, gdy jest dzień ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Nie widziałem wówczas żadnego polityka Prawa i Sprawiedliwości – dodał prezydent Poznania.

Gospodarz stolicy woj. wielkopolskiego wziął jednak udział w pozostałych wydarzeniach związanych z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Rano złożył wiązankę na mogile generała Stanisława Taczaka na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, a później uczestniczył w głównych uroczystościach, które odbyły się przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Jacek Jaśkowiak jest prezydentem Poznania już drugą kadencję. Jesienią o reelekcję ubiegał się jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Zwyciężył w pierwszej turze – zagłosowało na niego 127 125 osób, co stanowiło 55,99 proc. wszystkich głosów. W pokonanym polu włodarz zostawił sześciu pretendentów.

bb/epoznan.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak