X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nisztor pyta". Jak atakowano likwidatorów WSI?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:36
- Likwidacja WSI była zaszczytnym i szlachetnym przedsięwzięciem, które powierzono mnie oraz Sławomirowi Cenckiewiczowi i zespołowi, który podjął się pracy w ramach komisji likwidacyjnej, a potem – od listopada 2007 roku – weryfikacyjnej ds. WSI – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski (były wiceszef Komisji Likwidacyjnej WSI i członek Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI). Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również dziennikarze Cezary Gmyz i Wojciech Wybranowski. 
Audio
  • 27.12.18 Piotr Woyciechowski i Cezary Gmyz o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych
Piotr Woyciechowski
Piotr WoyciechowskiFoto: PR24

Piotr Woyciechowski tłumaczył, że likwidacja musiała zostać przeprowadzona dla bezpieczeństwa Polski, "dla likwidacji złogów postkomunistycznych". – Oczywiście członkowie obydwu komisji zapłacili za swoje działanie pewną cenę. Było to związane z tak zwanym hejtem zorganizowanym przez wrogie tej akcji ośrodki medialne. Były one skupione głównie wokół dziennika wydawanego przez Axel Springer Ringier. Włączały się do tego także ośrodki polityczne, które zostały skupione wokół ówczesnego marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego – dodał gość Polskiego Radia 24.

- Pojawiła się seria artykułów insynuujących, że komisja weryfikacyjna jest nielojalna, nieszczelna, że handluje nie tylko tak zwanym aneksem do raportu z likwidacji WSI, ale także decyzjami o dopuszczeniu aplikujących byłych oficerów WSI do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego – podkreślił Piotr Woyciechowski.

Cezary Gmyz również zaznaczył, że obie komisje od początku "były przedmiotem nagonki". - Głównie ze strony środowisk związanych z "Gazetą Wyborczą". Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że nagonka ta była sterowana przez ludzi związanych z byłym kierownictwem Wojskowych Służb Informacyjnych. Wojskowe służby specjalne nie zostały tak naprawdę tknięte po 1989 roku. O ile 31 sierpnia 1990 roku Służba Bezpieczeństwa przestała istnieć – powołano w to miejsce Urząd Ochrony Państwa, a następnie Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - o tyle II zarząd sztabu generalnego i Wojskowa Służba Wewnętrzna oraz inne formacje wojskowe o charakterze specjalnym przeszły z PRL-u "suchą nogą" do III RP i powielały wszystkie patologie, jakie były związane z charakterystyką tej służby, służby totalitarnego państwa – powiedział dziennikarz.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

-------------------------

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejmowa komisja śledcza ws. likwidacji WSI? Kaczyński: mamy do czynienia z aktem proputinowskim

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 15:26
Powołanie komisji badającej likwidację WSI będzie zwycięstwem prorosyjskiego lobby w Polsce - mówi Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodaje, że jest to działalność szkodząca państwu polskiemu.
rozwiń zwiń