X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Czarnecki: rodzi się społeczeństwo obywatelskie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 17:55
- Jak słyszę, że prezydent Trzaskowski chce zorganizować referendum w sprawie przeniesienia pomnika polskiego prezydenta, prof. Lecha Kaczyńskiego, to mam poczucie deficytu informacji z jego strony, co dla stolicy piątego co wielkości państwa Unii Europejskiej jest sprawą kluczową – mówił Ryszard Czarnecki w Polskim Radiu 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości,.
Audio
  • 21.12.18 Ryszard Czarnecki o nowych zasadach przekształcenia użytkowania wieczystego we własność
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24 / Adam Koniecki

Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów umożliwi ustawowe przekształcenie z dniem 1 stycznia 2019 r. Przekształcenie, zgodnie z ustawą, musi być odpłatne. Odpłatność za przekształcenie na gruntach Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego to 20 opłat rocznych, które trzeba zapłacić za własność. Na gruntach Skarbu Państwa, w przypadku jednorazowej spłaty bonifikata sięgnie 60 proc.

Ryszard Czarnecki komentował decyzje Rady Warszawy, która w pierwszej połowie grudnia zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. a następnie przywróciła bonifikatę 98 proc. - Może prezydent Trzaskowski zacznie w końcu być gospodarzem i przestanie żyć ideologią a zacznie żyć problemami mieszkańców. Na razie obserwuję głośne milczenie i brak wizji. Dobre jest to, że ludzie zaczynają rozumieć, że nie tylko w skali kraju, ale także lokalnej, decyzje zależą od tego, co oni będą mówić. Już parę dni po wyborach warszawiacy zaczęli rozliczać Trzaskowskiego i jego ekipę z obietnic wyborczych. Okazuje się, że presja mieszkańców miasta jest skuteczna, rodzi się społeczeństwo obywatelskiej, choć wbrew Platformie Obywatelskiej – mówił gość Polskiego Radia 24.

W audycji także komentarz do decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o obniżeniu akcyzy za energię elektryczną i polityce energetycznej Polski.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia: Warszawa, Trzaskowski i spór o bonifikaty

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 19:13
Rada Warszawy w czwartek zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały przywracającego 98-proc. bonifikatę przy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność. Sesja została zwołana na wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który chce wycofać się z obniżenia ulgi do maksimum 60 proc. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) oraz Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy nie mają odwagi wydawać niepopularnych decyzji? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 19:22
- Niestety widzę wśród polskich polityków - bez względu na ich "barwy" - brak odwagi powiedzenia: "tak, podjęliśmy niepopularną decyzję, ale kierowaliśmy się interesem miasta" – powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Majewski (wpolityce.pl). Najnowsze wydarzenia polityczne komentowali także: Radosław Gruca (Fakt) i redaktor Katarzyna Kozłowska.
rozwiń zwiń