X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert Defence24.pl: dla Wojska Polskiego ważne jest sprawne zarządzanie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 17:07
- Reforma systemu dowodzenia to szczegóły zarządzania wojskiem. Chodzi o to, by armia dobrze funkcjonowała - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Lesiecki, ekspert z portalu Defence24.pl. 
Audio
  • 21.12.18 Rafał Lesiecki: ważne jest sprawne funkcjonowanie armii
Szef Sztabu Generalnego gen. broni Romuald Andrzejczak
Szef Sztabu Generalnego gen. broni Romuald Andrzejczak Foto: PAP/Jacek Turczyk

Ekspert mówił o systemie dowodzenia armią, który obowiązywał do dzisiaj. - Wymagał tego, aby trzej najważniejsi dowódcy: Dowódca Generalny, Dowódca Operacyjny oraz Szef Sztabu Generalnego się ze sobą dogadywali, a spory pomiędzy nimi miał rozstrzygać szef MON. Reforma jest krokiem w kierunku realizacji postulatu większości rządzącej, by na czele wojska stała jedna osoba - wskazał Rafał Lesiecki.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że podstawą wszystkich reform powinien być wojenny system dowodzenia. - Ma o nim pojęcie niewiele osób, bo jest strzeżony tajemnicą. Możemy się jedynie domyślać jego struktur. Chodzi o to, by przejście z jednego do drugiego odbywało się jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem - mówił ekspert portalu Defence24.pl.

Szef Sztabu Generalnego będzie od niedzieli formalnie tak zwanym pierwszym żołnierzem Rzeczpospolitej. 23 grudnia wchodzą bowiem w życie przepisy, które zmieniają dotychczasowy model dowodzenia armią. To szef Sztabu Generalnego jest w tej reformie najważniejszym dowódcą w wojsku. 
Z okazji wdrażania nowego modelu dowodzenia armią, w siedzibie Sztabu Generalnego w Warszawie, odbył się uroczysty apel z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony Mariusza Błaszczaka. 

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/ras

____________________ 

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 15:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W niedzielę wejdą w życie przepisy zmieniające system kierowania i dowodzenia armią

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 14:00
Z tej okazji w siedzibie Sztabu Generalnego RP w Warszawie odbył się uroczysty apel z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.
rozwiń zwiń