X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Politycy nie mają odwagi wydawać niepopularnych decyzji? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 19:22
- Niestety widzę wśród polskich polityków - bez względu na ich "barwy" - brak odwagi powiedzenia: "tak, podjęliśmy niepopularną decyzję, ale kierowaliśmy się interesem miasta" – powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Majewski (wpolityce.pl). Najnowsze wydarzenia polityczne komentowali także: Radosław Gruca (Fakt) i redaktor Katarzyna Kozłowska.
Audio
  • 20.12.18 Debata dnia: Aleksander Majewski, Radosław Gruca i Katarzyna Kozłowska
Rada Warszawy 20 grudnia zagłosowała nad projektem uchwały przywracającym 98-proc. bonifikatę
Rada Warszawy 20 grudnia zagłosowała nad projektem uchwały przywracającym 98-proc. bonifikatę Foto: PAP/Tomasz Gzell

Klub radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy podczas ostatniej sesji poparł powrót do 98-procentowej bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Z taką propozycją wystąpił prezydent miasta Rafał Trzaskowski. W rozmowie z dziennikarzami wyjaśniał, że zmiana decyzji wynika z reakcji wyborców. Rada Warszawy zebrała się w czwartek 20 grudnia.

Przed październikowymi wyborami samorządowymi radni uchwalili 98-procentową bonifikatę. Przepisy miały zacząć obowiązywać od nowego roku. W czwartek 13 grudnia, głosami Koalicji Obywatelskiej Rada zmniejszyła bonifikatę do 60 procent. Klub radnych Koalicji Obywatelskiej w warszawskiej Radzie Miasta ma 40 z 60 mandatów.

Jak podkreśliła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Kozłowska, podczas ostatniego posiedzenia rady "został zgaszony pożar", który rozpaliła Platforma Obywatelska. - Przedstawiciele tej partii mówili wcześniej, że chodzi o sprawiedliwość: ponieważ mamy do czynienia z gruntami i miejskimi, i z gruntami Skarbu Państwa, a na tych ostatnich bonifikata jest 50-procnetowa, to przyjęli, że taka sama powinna być na tych miejskich. Mieszkam w Warszawie i uważam, że – biorąc pod uwagę uwarunkowania historyczne – 98-procentowa bonifikata, o której mówiono wcześniej, to było właśnie to, na co czekaliśmy. Cieszę się, że po błędzie Platforma to skorygowała – powiedziała dziennikarka.

Z kolei Aleksander Majewski zarzucił politykom brak odwagi. - Błądzić jest rzeczą ludzką. Zastanawia mnie jednak cała retoryka tak zwanej Koalicji Obywatelskiej wokół tej sprawy. Bo ugrupowania liberalne mają to do siebie, a przynajmniej powinny, że podejmują również decyzje niepopularne. Niestety widzę wśród polskich polityków, bez względu na ich "barwy", brak odwagi powiedzenia: "tak, podjęliśmy niepopularną decyzję, ale kierowaliśmy się interesem miasta, interesem jego finansów". Tutaj też tego zabrakło – skomentował.

Radosław Gruca natomiast odniósł się do postępowania partii rządzącej. - Mam w pamięci, że Prawo i Sprawiedliwość niedawno, siódmy raz, dokonało nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Wcześniej na kolanach musiało się wycofać z ustawy o IPN-ie. Do dzisiaj nie ma ani jednego pozwu za kłamstwa, które są mówione o Polsce. W przypadku PO i Rady Warszawy mieliśmy błędną decyzję, Platforma się z niej wycofała. Myślę, ze za tydzień czy dwa już nikt nie będzie o niej pamiętał – powiedział Radosław Gruca.

Więcej tematów w całej audycji.

"Debatę dnia" prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Tomasz Grodzki: podniesienie wysokości bonifikaty zmniejszy wpływy do budżetu stolicy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:56
- Mieszkańcy będą mieli lepiej, natomiast ucierpi na tym budżet stolicy. Nie wszędzie opłata za użytkowanie wieczyste została podniesiona o 80 procent - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grodzki, senator Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń