X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Zieliński: Polska jest bezpieczniejsza od Zachodniej Europy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 18:15
- Polska jest dużo bezpieczniejsza pod względem zagrożenia terrorystycznego niż kraje Europy Zachodniej. To wynika z wielu czynników, ale także ze sprawnych działań naszych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Audio
  • 20.12.18 Jarosław Zieliński o działaniu polskich służb i świątecznej akcji policji

Szef resortu w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg mówił m.im. o bezpieczeństwie naszego państwa, także w kontekście zagrożenia terrorystycznego.

- Nasze służby, podległe MSWiA, prowadzą bardzo intensywną pracę analityczną i rozpoznawczą. Ile razy w polskim parlamencie dotykamy kwestii uprawnień służb, to lewicowo-liberalna strona to kwestionuje. Gdyby nasze służby nie miały odpowiednich uprawnień, ich skuteczność byłaby znacznie mniejsza. Są skuteczne między innymi dlatego, bo mają uprawnienia do czynności, które wykonuje się przed ujawnieniem się zagrożenia - po to, żeby do niego nie doszło. Na przykład Straż Graniczna nie wpuściła do Polski kilkudziesięciu osób. Gdyby nie było wykonane odpowiednie rozpoznanie, mogłyby one stanowić zagrożenie – powiedział wiceminister.

Gość PR24 podkreślił, że od momentu przejęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość Polska prowadzi racjonalną politykę migracyjną. – Sprzeciwiamy się przymusowej relokacji uchodźców. A tak naprawdę nie wszyscy są czy byli uchodźcami - część była imigrantami i niosła ze sobą różne zagrożenia – zaznaczył.

Poinformował także o działaniach polskiej policji w okresie świątecznym. - Każdej doby mamy na drogach co najmniej 4 tysiące policjantów, a w czasie wyjazdów na święta, w czasie świąt oraz powrotów będzie ich jeszcze więcej  – powiedział Jarosław Zieliński.

Jego zdaniem służby powinny działać prewencyjnie. - Policja musi być widoczna i powodować, żeby kierowcy jeździli ostrożnie i nie przekraczali przepisów ruchu drogowego. Będziemy sprawdzać zwłaszcza prędkość jazdy, trzeźwość kierowców,  a także sposób przewożenia dzieci i sprawność pojazdów – dodał wiceminister.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 16.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włoski rząd nie podpisze Światowego Paktu ws. Migracji

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 17:11
- Rząd Włoch nie podpisze Światowego Paktu ws. Migracji- ogłosił w środę szef MSW Matteo Salvini. Dodał, że delegacja rządu nie pojedzie w grudniu do Marrakeszu, gdzie dokument ma być przyjęty. Decyzję podejmie parlament - wyjaśnił premier Giuseppe Conte. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: dwoje na trzech uchodźców korzysta z państwowej pomocy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:41
W Niemczech spośród ponad 1 miliona 700 tysięcy uchodźców, którzy przybyli do tego kraju w ciągu ostatnich lat, ponad 63 procent pobiera zasiłek socjalny, tak zwany Hartz IV. Poinformowała dziś o tym w Norymberdze rzeczniczka prasowa Federalnego Urzędu Pracy.
rozwiń zwiń