more_horiz
Wiadomości

Prof. Ewa Marciniak: warto rozmawiać o polityce

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 07:55
- Jeżeli w rodzinie jest przestrzeń przyjaźni, wsparcia, wzajemnego rozumienia, to gdzie, jeśli nie tu, można się wymienić rzeczowymi opiniami – mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych UW.
Audio
  • 20.12.18 prof. Ewa Marciniak – Instytut Nauk Politycznych UW
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Podczas rodzinnych spotkań towarzyszących świętom Polacy rozmawiają także o polityce. Na pytanie jakie tematy będą dyskutowane w tym roku próbowała odpowiedzieć prof. Ewa Marciniak. – Polityki doświadczamy przez pryzmat życia codziennego. Pojawią się z pewnością tematy bieżące, sprawa podwyżek cen prądu, protestu nauczycieli czy policjantów. Inne hasła to konwencja PiS, "bijące serce Europy" czy kontrowersyjny start urzędowania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, także to czy jak Platforma dotrzymuje obietnic wyborczych. Mimo bieżących tematów rozmowy będą dotyczyły także wyniku wyborów samorządowych, które były najbardziej znaczącym wydarzeniem politycznym w mijającym roku, tu będą dyskusje, kto wygrał ten pojedynek, zwolennicy obu stron mają argumenty, którymi mogą się wymieniać -.

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiała Eliza Olczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 07:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Brynkus: Kukiz'15 języczkiem u wagi w kolejnych wyborach

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:00
- Nie ma planów dotyczących przemianowania Kukiz'15 w partię. Nasze ugrupowanie może być w kolejnych wyborach języczkiem u wagi. Nasz program nie jest przeciwko komuś, jest dla Polaków i dla Polski – powiedział w Polskim Radiu 24 Józef Brynkus poseł Kukiz ’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Mosiński: jest gen braku wiarygodności w politykach PO

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 08:06
- Donald Tusk zapewniał, że nie będzie podwyższenia wieku emerytalnego. Grzegorz Schetyna mówił, że wycofa 500 plus. Podobnie Rafał Trzaskowski ws. bonifikaty. Nie ma nic gorszego niż brak wiarygodności wśród polityków. To jest cecha liderów Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
rozwiń zwiń