X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krystian Zimerman nie chce grać w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 04:30
Niesnaski po tournee pianisty w 2009 r. sprawiły, że nie chce występować w swojej ojczyźnie - ujawnia "Rzeczpospolita". Chodzi o rozliczenia finansowe.
Krystian Zimerman
Krystian ZimermanFoto: Wikipedia/ Hgjudd

Organizator zakupił na koszt wykonawcy laptop z oprogramowaniem - jak twierdzi, za jego zgodą, choć ten temu zaprzecza. Druga sprawa, to darowizna na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Zimerman zdecydował przekazać mu część swojego honorarium, był jednak zdziwiony i rozczarowany, że datek wyniósł zaledwie 10 tys. zł.
Firma organizująca ową trasę koncertową pianisty tłumaczy, że nasze przepisy pozwalają jedynie na 10 - procentowy odpis z dochodu na cele charytatywne i tyle właśnie ten odpis wyniósł - 10 tys.

Kolejnym powodem niezadowolenia pianisty jest nagroda w wys. 12 tys. euro dla najlepszego wykonawcy sonaty podczas ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, jaką ufundował również z zysków swojego tournee w 2009 r. Organizatorzy konkursu zmniejszyli ostatecznie jej wysokość, ale impresariat występów Zimermana wywiązał się z zobowiązania i na rzecz Konkursu Chopinowskiego wpłacił w terminie 50 tys. zł.
Kwotę nagrody zmniejszono ponoć dlatego, bo była znacznie wyższa od innych. Ale Krystian Zimerman jest sfrustrowany. Uważa bowiem, że skoro on ufundował to wyróżnienie, nikt nie miał prawa ingerować w jego wysokość.

Pianista, oprócz rezygnacji z występów w Polsce, nie koncertuje też w Rosji, z powodu niewyjaśnienia do końca sprawy Katynia, jak mówi. Twierdzi, że jest wiele innych miejsc na świecie, gdzie granie sprawia mu przyjemność, a to jest dla niego najważniejsze.
- Po każdym moim pobycie w Polsce pozostają plotki, intrygi i pomówienia, a przecież od ponad 30 lat za żaden występ w kraju nie wziąłem ani złotówki honorarium - ubolewa w "Rzeczpospolitej" Krystian Zimerman.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

85 koncertów na 85 lecie Polskiego Radia: Krystian Zimerman

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 12:43
19 maraca 2010, godz. 13:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Zimerman odkrywa dla świata Grażynę Bacewicz

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 12:00
W piątek światło dzienne ujrzała nowa płyta jednego z najwybitniejszych współczesnych pianistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomarańcze i czerwona parasolka

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 12:06
Sceniczna adaptacja "Mechanicznej pomarańczy", "Weekend z Czerwoną Parasolką" w Domu Józefa Mehoffera oraz recenzja nowej płyty Krystiana Zimermana.
rozwiń zwiń