X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wydatki na wojsko spadły o połowę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2010 06:45
W minionym roku polskie wojsko dostało 2 mld zł mniej, niż wymaga ustawa budżetowa, alarmuje "Rzeczpospolita" w oparciu o raport Najwyższej Izby Kontroli.
Audio

Sytuacja finansowa armii, szczególnie po antykryzysowych cięciach, jest fatalna, uznała NIK. Wojsko nie ma środków na szkolenia i sprzęt.

W raporcie z realizacji budżetu resortu obrony narodowej za ubiegły rok NIK stwierdza wręcz, że doszło do złamania prawa, bo co roku do kasy MON powinno wpływać 1,95 proc. PKB. Tymczasem w 2009 r. resort otrzymał ok. 2 mld zł mniej, niż powinien.

W rezultacie wydatki na jednostki wojskowe w kraju spadły o połowę; do minimum ograniczono zakupy sprzętu i szkolenia, zwłaszcza poligonowe.

- Ta sytuacja odbije się nie tylko na żołnierzach w kraju, lecz wpłynie też na ich przygotowanie np. do misji. Przestaniemy być partnerem dla NATO, ostrzega na łamach "Rzeczpospolitej" gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.

sm, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent odznaczył amerykańskiego generała

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 12:47
Prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej i Gwiazdą Iraku amerykańskiego generała Davida Petreusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie wojsko będzie czuwać nad nadbałtyckim niebem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 15:15
Rada Ministrów skierowała do prezydenta wniosek o użycie polskiego wojska w misji NATO Air Policing, patrolowaniu przestrzeni powietrznej nad Estonią, Litwą i Łotwą - poinformowało CIR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czasie kryzysu i NATO szuka oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 06:32
Dziś ministrowie spraw zagranicznych Sojuszu na nieformalnym spotkaniu w Tallinie mają rozmawiać o cięciach w wydatkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Times": NATO przyznaje się do błędu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 08:53
Przedstawiciele NATO przyznają, że chłopcy w wieku o 12 do 18 lat, którzy zginęli w ataku w Afganistanie, nie mieli nic wspólnego z działalnością terrorystyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy siegają do kieszeni. Znów ratują Europę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 11:59
Niemcy znów sięgnęły do kieszeni, by ratować Europę od greckiego kryzysu - stwierdza kopenhaska gazeta Berlingske Tidende.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Patrioty są małym krokiem we właściwym kierunku"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2010 12:35
Witold Waszczykowski uważa, że Polska powinna spokojnie reagować na wypowiedzi Rosji w sprawie instalacji rakiet "Patriot" w Morągu.
rozwiń zwiń