X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Brakuje wsparcia resortu dla chorych na raka

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 07:18
Brak przepisów i pomocy ze strony ministerstwa zmniejszają szanse na wyleczenie małych pacjentów chorych na raka - informuje "Dziennik Polski".
Audio

Od czterech lat, wbrew staraniom pediatrów, nie udało się w Polsce wprowadzić żadnego nowego europejskiego programu leczenia nowotworów u dzieci. Najnowsze terapie dają nawet 90-procentowe szanse na wyleczenie (jeszcze 30 lat temu było to 10 proc.) przy mniejszych powikłaniach. Mali pacjenci mogliby z nich korzystać. Co stoi na przeszkodzie?

"Brak przepisów, biurokracja i - jak się wydaje - niezrozumienie wagi problemu przez decydentów" - powiedziała gazecie Walentyna Balwierz, szefowa Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu.

Od kilku lat alarmuje ona wszelkie możliwe władze, że "istnieje pilna potrzeba wprowadzenia regulacji prawnych, a do czasu uchwalenia odpowiedniej ustawy, wprowadzenie czasowych rozwiązań, aby nowe programy leczenia dzieci z chorobami nowotworowymi, dające szanse na dalszą poprawę wyników leczenia, mogły być niezwłocznie wprowadzane."

Nowe przepisy są potrzebne, bo w 2006 r. weszła w Polsce w życie - przyjęta pięć lat wcześniej przez Parlament Europejski - dyrektywa unijna określająca zasady prowadzenia badań klinicznych wszelkich produktów leczniczych.

ag, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mimo zapewnień chorzy na raka wciąż nie leczeni

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 15:45
Onkolodzy czekają na pisemne rozporządzenie NFZ dotyczące stosowania chemioterapii niestandardowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palisz w ciąży? Nawet wnuki narażasz na raka

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 09:21
Wiemy, że paląc podczas ciąży, kobieta naraża na niebezpieczeństwo swoje nienarodzone dziecko. Okazuje się, że również przyszłe wnuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkryto nowe mutacje genów, powodujące raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 10:49
Naukowcy z Wielkiej Brytanii zlokalizowali pięć kolejnych mutacji genów, które wiążą się z predyspozycją do zachorowania na raka piersi. W sumie poznano już 18 uszkodzeń genów, odpowiadających za rozwój tego nowotworu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opalanie w solarium zwiększa ryzyko raka o 75 proc.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 17:51
Badania wskazują, że korzystanie z solarium przed 35 rokiem życia podnosi ryzyko wystąpienia nowotworu skóry nawet o 75 procent.
rozwiń zwiń