X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tagesspiegel": R. Sikorski: Polsko-szwedzka inicjatywa powinna uzupełniać unijną politykę wschodnią

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2008 11:22
Szefowie dyplomacji Polski i Szwecji opowiadają się za prowadzeniem unijnej polityki wobec Rosji na podstawie zaproponowanej przez te kraje koncepcji wschodniego partnerstwa.

Szefowie dyplomacji Polski i Szwecji opowiadają się za prowadzeniem unijnej polityki wobec Rosji na podstawie zaproponowanej przez te kraje koncepcji wschodniego partnerstwa. Radosław Sikorski i Carl Bildt wyrazili taką opinię na łamach niemieckich mediów.

Sikorski napisał w gościnnym komentarzu dla dziennika „Tagesspiegel”, że polsko-szwedzka inicjatywa powinna uzupełniać unijną politykę wschodnią. Dzięki niej, zdaniem ministra, można stworzyć europejską perspektywę i wspierać demokratyczny rozwój w takich krajach jak Gruzja, Ukraina czy Mołdawia, nie pozostawiając ich jednocześnie w rosyjskiej strefie wpływów.

Radosław Sikorski podkreślił, że Polska nadal otwarta jest na współpracę z Rosją. Jednocześnie, jak dodał, strategiczne partnerstwo wymaga wzajemnego zaufania i uczciwego dialogu.

Także szef szwedzkiej dyplomacji Carl Bildt opowiedział się za ożywieniem koncepcji wschodniego partnerstwa. W wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Bildt powiedział, że wydarzenia na Kaukazie powinny skłonić Unię do szybszego wdrożenia w życie wspólnej inicjatywy Warszawy i Sztokholmu.