X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Włoskie media o wynikach wyborów parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2008 09:56
Włoskie media zgodnie twierdzą, że zwycięstwo formacji Silvio Berlusconiego w wyborach parlamentarnych oznacza prawdziwą rewolucję na tamtejszej scenie politycznej.
Audio

Włoskie media zgodnie twierdzą, że zwycięstwo formacji Silvio Berlusconiego w wyborach parlamentarnych oznacza prawdziwą rewolucję na tamtejszej scenie politycznej. Zmiany, do których na niej dojdzie, są głównym tematem komentarzy dzisiejszej prasy. 

Nareszcie Włochy będą mieć taki sam dwupartyjny system, jak większość zachodnich demokracji. Takie przekonanie wyrażają wszyscy obserwatorzy - nawet ci, którym nie w smak jest triumf Berlusconiego. 

Rzymska La Repubblica podkreśla, że zwycięstwo "Ludu Wolności" oznacza narodziny tak zwanej trzeciej republiki. Dziennik, który jawnie sympatyzował z pokonaną centrolewicą, przyznaje, że większości Włochów były premier nie wydawał się osobą niegodną zaufania, a z opinią większości się nie dyskutuje. La Repubblica dodaje, że przerzedzenie na scenie politycznej, jakie dokonało się przy okazji, pozwala mieć nadzieję na modernizację instytucji państwa.  

Według Corriere della Sera sukces Berlusconiego jest tym większy, że tym razem nie obiecywał on "cudów". Co więcej, nawet uprzedził, że pewne rozwiązania, zwłaszcza w dziedzinie gospodarki, będą bolesne. W tej sytuacji największy włoski dziennik nazywa "cudem" zwycięstwo kandydata bez "czarodziejskiej różdżki".  

O nowym rozdziale w historii Włoch mówi organ zrzeszenia przemysłowców Il Sole-24 Ore, który główną zasługę przypisuje wyborcom. Gazeta podkreśla: "chcieliśmy systemu dwupartyjnego i równowagi w parlamencie, stabilnego rządu, który utrzyma się przez całą pięcioletnią kadencję - wyborcy załatwili to w głosowaniu". Dodaje, że uosobieniem pragnienia modernizacji okazał się raz jeszcze Berlusconi: "jeden z najbardziej zaskakujących, bezkompromisowych i kontrowersyjnych polityków na Zachodzie", jak nikt inny nie poddający się ograniczeniom i hamulcom.  

O prawdziwym "pozytywnym trzęsieniu ziemi" włoskiej geografii politycznej pisze turyńska La Stampa. Dziennik koncernu "Fiata" podkreśla, że cenę za to płacą przede wszystkim komuniści, których po raz pierwszy nie będzie we włoskim parlamencie. Gazeta wyraża nadzieję, że tak już zostanie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak