X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"FT Deutschland": Polska może przetrwać kryzys bez recesji gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2009 10:34
Wiedeński Instytut Gospodarczych Studiów Porównawczych przewiduje mimo kryzysu wzrost PKB w Polsce w tym roku na 0,8 procent, a w przyszłym - na półtora procent.
Audio

Polska może być jedynym krajem naszego regionu, który przetrwa kryzys bez recesji gospodarczej. Taką opinię na łamach niemieckiego dziennika „Financial Times Deutschland” przedstawił Wiedeński Instytut Gospodarczych Studiów Porównanwczych. 

Dyrektor ds. badań w intytucie Michael Landesmann powiedział dziennikowi, że Polska dobrze przechodzi kryzys dzięki wysokiemu popytowi na rynku wewnętrznym. „Silna krajowa konsumpcja uratowała Polskę w czasie globalnego załamania popytu” - ocenił ekonomista. 

Wiedeński Instytut Gospodarczych Studiów Porównawczych przewiduje mimo kryzysu wzrost PKB w Polsce w tym roku na 0,8 procent, a w przyszłym - na półtora procent. Financial Times Deutschland przypomina, że udział konsumpcji w PKB Polski wynosi 60 procent. 

Zdaniem przedstawiciela austriackiego instytutu, Polska dzięki uniknięciu recesji wzmocni swoją pozycję gospodarczą w Europie. Podobnie uważa cytowany przez niemiecki dziennik ekonomista Deutsche Banku Gunter Deuber. „Polska jest jedyną gospodarką w Europie Wschodniej funkcjonującą o własnych siłach w odróżnieniu od innych, z reguły małych i w dużym stopniu uzależnionych od eksportu” - powiedział Deuber.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak