X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Lancet": Solarium groźne dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2009 10:51
Łóżka opalające stosowane w solariach są bardzo groźne dla zdrowia - alarmują eksperci. Głównym zagrożeniem jest ryzyko pojawienia się raka skóry - dowodzą naukowcy w prestiżowym piśmie medycznym "Lancet".
Audio

Łóżka opalające stosowane w solariach są bardzo groźne dla zdrowia - alarmują eksperci. Głównym zagrożeniem jest ryzyko pojawienia się raka skóry - dowodzą naukowcy w prestiżowym piśmie medycznym "Lancet".  

Najnowszą pracę opublikowali lekarze ze Światowej Organizacji Zdrowia i należącej do niej Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem. Do tej pory uważali oni, że lampy i łóżka opalające mogą „prawdopodobnie” prowadzić do powstawania nowotworów skóry. Teraz nabrali pewności. Badania wskazują, że ryzyko wystąpienia czerniaka, najgroźniejszej postaci raka skóry, wzrasta o 75 procent u osób, które zaczęły korzystać regularnie z łóżek opalających przed 30 rokiem życia.  

Eksperci porównują to zagrożenie do palenia papierosów czy szkodliwego wpływu azbestu. Sceptycy sugerują, że na niebezpieczeństwo narażają się tylko Ci, którzy z solariów korzystają bez umiaru. Lekarze wzywają jednak do wprowadzenia ostrzejszych przepisów, dotyczących sztucznego ultrafioletu.

Zobacz więcej na temat: nowotwory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak