X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europa wychodzi wreszcie z recesji

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 13:09
Europa wychodzi wreszcie z recesji - oznajmia w środę dziennik "Le Figaro", opierając się na prognozach Komisji Europejskiej.
Audio

Europa wychodzi wreszcie z recesji - oznajmia w środę dziennik "Le Figaro", opierając się na prognozach Komisji Europejskiej. Przewiduje ona, że w przyszłym roku państwa strefy euro zanotują niewielki wzrost gospodarczy wielkości 0,7 proc. PKB.

Według opublikowanych we wtorek prognoz KE, na które powołuje się gazeta, już od drugiego półrocza tego roku Europa powraca na drogę, na razie bardzo słabego wzrostu gospodarczego. Ma on wynieść w krajach strefy euro 0,7 proc. PKB w 2010 roku i 1,5 proc. w 2011 roku . "Le Figaro" podkreśla, że najnowsze przewidywania są niespodzianką, gdyż prognozy z wiosny tego roku były pesymistyczne - zakładały na przyszły rok dalszą recesję rzędu 0,1 proc.

"Ale jest jeszcze za wcześnie, by odtrąbić zwycięstwo - przestrzega Bruksela, która dla porównania przewiduje w 2010 roku w USA wzrost rzędu 2,2 proc., a w Japonii - 1,1 proc." - pisze "Le Figaro".

Według gazety, plany antykryzysowe w krajach UE pozwoliły na tymczasowe "odbicie się od dna", ale same programy pomocy publicznej nie przyniosą długofalowej poprawy, więc na początku przyszłego półrocza gospodarka może osłabnąć, zanim na nowo pójdzie w górę. Mimo tych pozytywnych wskaźników nie brak powodów do niepokoju. Według KE, w przyszłym roku pogorszy się jeszcze sytuacja na rynku pracy. Według prognoz tej instytucji, stopa bezrobocia powinna osiągnąć w strefie euro 10,7 proc. w przyszłym roku i 10,9 proc. w 2011 roku.

Innym problemem większości państw UE jest wysoki deficyt publiczny, który wzrósł jeszcze w następstwie planów antykryzysowych i spadku wpływów podatkowych. W tym roku deficyt w państwach UE potroi się, osiągając 7 proc. (w 2008 roku wynosił tylko 2,25 proc.). Według Komisji, w 2010 roku spośród państw unijnych tylko Bułgaria zdoła utrzymać swój deficyt poniżej wymaganego przez UE progu 3 proc.

Jak zwraca uwagę "Le Figaro", KE napomina kraje Unii, by począwszy od 2011 roku powróciły do polityki dyscypliny budżetowej, zawieszonej na czas kryzysu.

(iar,kg)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak