X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

„Komsomolskaja Prawda”: MS - projekt aktu prawnego wzmacniającego kontrolę użytkowników Internetu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2009 08:50
Moskiewski dziennik „Komsomolskaja Prawda” informuje, że rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało projekt aktu prawnego wzmacniającego kontrolę użytkowników Internetu.

Moskiewski dziennik „Komsomolskaja Prawda” informuje, że rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało projekt  aktu prawnego wzmacniającego kontrolę użytkowników Internetu. Gazeta zwraca uwagę, że wzrosną kary dla hakerów.

Za niewłaściwy dostęp do państwowych systemów internetowych, czyli głównie o dostęp do tajnych baz danych służb specjalnych, ma grozić kara grzywny w wysokości  do pół miliona rubli, czyli równowartości 50 tysięcy złotych, i do roku więzienia. Jeśli natomiast podobne działania podejmie grupa hakerów, to do więzienia można już trafić nawet na 7 lat. Projekt nowej ustawy przewiduje, że w razie potrzeby operatorzy sieci internetowych będą musieli udostępniać służbom specjalnym informację o użytkownikach Internetu. Gazeta zwraca uwagę, że na podstawie decyzji organów porządkowych odbiorcy mogą być odłączani od sieci. Ustawa nie precyzuje jednak, za jakie konkretnie przewinienia.

Deputowany Paweł Kraszennikow zapewnia, że nie jest to cenzura Internetu, a jedynie próba zaprowadzenia porządku w sieci. Projekt ustawy na razie jednak nie trafił do Dumy i nie wiadomo, w jakim wariancie zostanie przyjęty.