X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata nad przedłużeniem stanu wyjątkowego przy granicy. Kownacki: część polityków urządziła sobie kabaret w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 10:00
Goście Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" Bartosz Kownacki z PiS, Marcin Kierwiński z KO, Piotr Zgorzelski z PSL i Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta, rozmawiali o sejmowej debacie nt. przedłużenia stanu wyjątkowego wzdłuż granicy z Białorusią. Politycy podzielili się także pomysłami na poprawę sytuacji.
Śniadanie w Trójce
Śniadanie w TrójceFoto: Polskie Radio

Stan wyjątkowy w pasie przygranicznym z Białorusią został przedłużony o 60 dni. Podczas wieczornego głosowania posłowie poparli wniosek w tej sprawie, który do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. Wcześniej o przedłużenie stanu wyjątkowego do prezydenta zaapelował rząd. Za przyjęciem wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu.

straż graniczna granica free 1200 (1).jpg
Rosja ułatwia napływ migrantów do UE. Frontex: już w 2015 r. szlakiem arktycznym dostało się 6000 osób

Debata

Piotr Zgorzelski powiedział, że poziom debaty w polskiej polityce od dawna stoi na niskim poziomie. Jego zdaniem, kluczem do rozwiązania problemów na granicy jest włączenie w niego środowisk międzynarodowych. - Sejm przyzwyczaił już chyba opinię publiczną do tego, że pewne granice, zwłaszcza w przestrzeni emocjonalnej, są przekraczana. Dzisiaj możemy powiedzieć, że poziom debaty był mocny i pojawiały się argumenty, które nie powinny paść - powiedział.

- Sprawa dotycząca naszej granicy powinna zostać umiędzynarodowiona. To duża bolączka naszego kraju ponieważ w porównaniu z siłą rażenia sfery medialnej ze wschodu, nasze przekazy o całej informacji są mizerne. Należy to umiędzynarodowić także w sferze UE - ocenił.

Sejmową debatę krytycznie ocenił także Bartosz Kownacki. Przyznał także, że trzeba lepiej zabezpieczyć naszą granicę z Białorusią. - Gdyby nie to, że sytuacja na granicy jest poważna, to można by powiedzieć, że część polityków urządziła sobie w Sejmie kabaret. Rozmawiałem z osobami nie zajmującymi się polityką i byli zdziwieni tym, jak można zachowywać się w Sejmie - powiedział.

- Zabezpieczenia są słabe i łatwo je przekroczyć dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć granicę. Powstanie mur, który będzie zabezpieczony w odpowiednie środki - dodał.

Czytaj także: 

Marcin Kierwiński ocenił, że za poziom debaty w Sejmie odpowiadają rządzący. Krytycznie ocenił także dotychczasowe działania na granicy. - Za poziom debaty w Sejmie odpowiada rząd, marszałek Witek. Nie podobała mi się ta debata, ale nie sposób uciec w niej od tego, co dzieje się od kilku tygodni. Widzieliśmy ohydną konferencję panów Błaszczaka i Kamińskiego - podkreślił.

- Nie wierzę w opowieści, że wreszcie powstanie mur czy rozwiną nowe zasieki. Należy wziąć się do roboty i zabezpieczyć granicę. Na razie PiS jest heroiczny wobec dzieci, które porzuca w lesie na zimnie - powiedział.

Paweł Szrot odniósł się do zarzutów opozycji pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy i jego nieobecności w Sejmie. - Chcę zapewnić, że żadne ze słów opozycji, które padły w debacie nie były ani zaskoczeniem, ani niespodzianką dla pana prezydenta. Prowadzi on cały czas poważne spotkania i konsultacje dot. stanu wyjątkowego. Pan prezydent podjął tę decyzję z pełną odpowiedzialnością - powiedział.

Więcej w nagraniu


Posłuchaj
48:39 _PR3_AAC 2021_10_02-09-08-53.mp3 Politycy o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią (Śniadanie w Trójce)

 

***

"Śniadanie w Trójce" to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodnia. Zapraszamy w każdą sobotę między godz. 9.05 a 10.00. Audycję prowadzi Beata Michniewicz.

Tytuł audycji: "Śniadanie w Trójce"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Piotr Zgorzelski (PSL), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 02.10.2021
Godzina emisji: 9:08

dz