X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Monika Kaczmarek: to jest dobry start dla tych, którzy go nie znają. Nowe dzieło Jo Nesbo "Zazdrość"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 18:28
- Zbiór opowieści to nowa forma. Uważam, że jest to doskonały moment dla czytelników, którzy jeszcze go nie znają, aby właśnie bez znajomości jego całej kultowej serii wejść w jego twórczość - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, Monika Kaczmarek - dyrektor Dolnośląskiego Wydawnictwa we Wrocławiu. 
Okładka ksiązki  Jo Nesbo
Okładka ksiązki Jo NesboFoto: Dolnośląskie Wydawnictwo we Wrocławiu

Jerzy Jachowicz wraz z Moniką Kaczmarek rozmawiali o nowym dziele Jo Nesbo "Zazdrość".

- Jo Nesbo miał już próby krótszych form. Tym, którzy uwielbiają jego twórczość, nie muszę przypominać, ale dla wszystkich pozostałych były takie dwie powieści: "Krew na śniegu" i "Więcej krwi". Są to książki, które były zwartą kompozycją fabularną rozpisaną na jeden tytuł. To właśnie one były mniejsze objętościowo. Osobiście bardzo mi się podobały. Pokazał tam prawdziwy kunszt pisarski, a nie tylko ten gatunkowy. Podziwiam go za to, że nie spoczywa na laurach, próbuje czegoś nowego - powiedziała Monika Kaczmarek.

Posłuchaj
20:35 PR24_AAC 2021_09_19-17-36-03.mp3 Goście PR24: Monika Kaczmarek

 - Zbiór opowieści to nowa forma. Jest ich kilka w jednym tomie. Uważam, że jest to doskonały moment dla czytelników, którzy jeszcze go nie znają, aby właśnie bez znajomości jego całej kultowej serii wejść, w jego twórczość. To jest dobry start dla tych, którzy go nie znają - mówi gość Polskiego Radia 24.

Czytaj także: 

- Na początku mieliśmy zupełnie inną okładkę - przypomniała. - Pierwotnie widniał na niej czekan do wspinaczki górskiej. Bardzo podobał się nam ten pomysł, gdyż był bardzo wyrazisty, zwiastował coś groźnego. Była też plama krwi. Niestety okazało się, że czekan służy tylko i wyłącznie do wspinaczki w górach podczas zimy, a najważniejsze opowiadanie "Zazdrość" dotyczy wspinaczki, ale na gorącej greckiej wyspie. Więc są tam teraz dwa połączone karabińczyki taśmą. Myślę, że jest ona adekwatna i metaforyczna - tłumaczy dyrektor wydawnictwa. 

***

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Monika Kaczmarek - dyrektor Dolnośląskiego Wydawnictwa we Wrocławiu 

Data emisji: 19.09.2021

Godzina: 17:35

nj