X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grzegorz Napieralski

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2009 08:16
Szef SLD uważa, że rząd ma coś do ukrycia w sprawie prywatyzacji stoczni.
Audio

Szef SLD uważa, że rząd ma coś do ukrycia w sprawie prywatyzacji stoczni. Grzegorz Napieralski, który był gościem "Sygnałów Dnia", podkreślił, że w tej sprawie wiele spraw jest niewyjaśnionych.

Wczoraj szef Agencji Rozwoju Przemysłu unikał na wczorajszej konferencji prasowej odpowiedzi na kluczowe pytania - mówił Napieralski. Zdaniem lidera SLD, ARP ma na koncie wiele uchybień. Według Napieralskiego, wyjaśnienia wymaga też sprawa tajemniczego handlarza bronią oraz to dlaczego rząd faworyzował inwestora z Kataru. W opinii Napieralskiego, w sprawie jest dużo nieprawidłowości, co - jego zdaniem - potwierdził urzędnik premiera Donalda Tuska, Tomasz Arabski, kierując sprawę do prokuratury.

Według gościa Sygnałów, każdy dzień zwłoki w sprawie stoczni szczecińskiej jest dla niej niekorzystny. Chodzi o kontrakty dla zakładu, ale także o wiele firm kooperujących ze stocznią, takich jak Zakłady Cegielskiego. Upadek stoczni niekorzystnie wpłynie także na te zakłady - mówił Napieralski.

Szef SLD uważa, że Julia Pitera powinna odejść ze stanowiska pełnomocnika rządu do walki z korupcją. Grzegorz Napieralski przekonywał w "Sygnałach Dnia", że jej działania w sprawie prywatyzacji stoczni i afery hazardowej okazały się nieskuteczne.

Lider Sojuszu podkreślił, że Julia Pitera miała walczyć z korupcją, zwłaszcza w swoim rządzie. Na początku skupiła się jednak na ściganiu polityków poprzedniego rządu za zbyt duże wydatki z karty kredytowej, nie wyciągając ostatecznie z tego dalszych konsekwencji. Napieralski podkreślił, że Pitera nie zareagowała, gdy były już szef klubu PO prowadził rozmowy, w których starał się zmienić ustawę na korzyść lobbystów. Dlatego - zdaniem gościa Sygnałów - dalsze istnienie urzędu pełnomocnika rządu do walki z korupcją pod przewodnictwem Pitery jest marnotrawstwem pieniędzy podatników.

Grzegorz Napieralski podkreślił, że w sprawie prywatyzacji stoczni nie zadziałała także tarcza antykorupcyjna. Jak podkreślił, w tej sprawie nadal jest wiele pytań, spekulacji i domysłów, a tymczasem stocznie nie funkcjonują i nie mają inwestora.