X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Janina Ochojska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2009 08:36
Janina Ochojska apeluje o pomoc ludziom, którym brakuje wody pitnej. Obecnie 850 milionów ludzi na ziemi jest pozbawionych wystarczającego dostępu do wody, a codziennie około 6 tysięcy dzieci umiera z powodu jej braku.
Audio

Janina Ochojska apeluje o pomoc ludziom, którym brakuje wody pitnej. Obecnie 850 milionów ludzi na ziemi jest pozbawionych wystarczającego dostępu do wody, a codziennie około 6 tysięcy dzieci umiera z powodu jej braku. Polska Akcja Humanitarna od wielu lat prowadzi "Kampanię Wodną", dzięki której już 300 tysięcy ludzi może korzystać z ujęć wody.

Janina Ochojska - która była gościem "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia - zaznaczyła, że zbyt mała ilość wody pitnej jest prawdziwą torturą. Szefowa PAH podkreśla, że Polacy średnio zużywają dziennie około 420 litrów wody. W niektórych krajach Afryki Sybsacharyjskiej jest to nawet 40 razy mniej.

Janina Ochojska przypomniała, że PAH stara się pomóc mieszkańcom najbardziej suchych rejonów świata, budując studnie i zbiorniki. Podkreśliła, że z jednej takiej studni może korzystać nawet 2 tysiące osób. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej zaapelowała nie tylko o oszczędzanie wody, ale także o pomoc dla najbardziej potrzebujących. Każdy chętny może wpłacić dowolną kwotę na konto PAH, a także wysłać SMS o treści POMOC na numer 7261.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.wodapitna.pl