X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Jezierski

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2009 08:29
Prezes NIK - komentując w "Sygnałach Dnia" wykonanie zeszłorocznego budżetu - przyznał, że istnieje obawa, iż rząd nie wykorzystał korzystnej koniunktury gospodarczej poprzednich lat.
Audio

Prezes NIK - komentując w "Sygnałach Dnia" wykonanie zeszłorocznego budżetu - przyznał, że istnieje obawa, iż rząd nie wykorzystał korzystnej koniunktury gospodarczej poprzednich lat. W opinii Jacka Jezierskiego, zeszłoroczny budżet miał przeszacowane dochody, w związku z tym skarb państwa poważnie odczuje w tym roku skutki kryzysu.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia dodał, że duży wpływ na słabszą sytuację budżetu mają opóźnienia w ściąganiu należności przez służby skarbowe i celne. Jacek Jezierski dodał, że rząd ma również problemy z wydatkowaniem funduszy unijnych. W jego opinii, kolejny rząd wprowadza zadania do budżetu, które nie są gotowe do realizacji - o czym świadczą chociażby obecne problemy z budową dróg w Polsce.

Jacek Jezierski wskazał również na słabe przygotowanie programu naprawy sytuacji w polskiej służbie zdrowia. W jego ocenie, reformy minister Ewy Kopacz mogą doprowadzić do sytuacji, w której placówki zdrowia będą za jakiś czas znowu potrzebować pomocy państwowej.

Sejm zajmie się na dzisiejszym posiedzeniu nowelizacją budżetu. Rząd w projekcie nowelizacji zmienia między innymi tempo wzrostu PKB z 3,7 na 0,2 procent i podwyższa deficyt z 18 na 27 miliardów złotych. Dochody w tym roku będą w sumie o ponad 30 miliardów niższe niż planowano. Aby sfinansować mniejsze wpływy do budżetu, rząd zamierza ograniczyć wydatki o ponad 21 miliardów złotych - na transport o ponad 3 miliardy złotych, na obsługę długu krajowego o ponad 2 miliardy, na sprawy wewnętrzne i budżety województw po mniej więcej miliard. Najwięcej, bo aż o 10 miliardów złotych, obcięto rezerwy i fundusze celowe.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak