X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Naturalny kandydat

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2009 13:09
Bartłomiej Biskup: Kandydatura Lewandowskiego na komisarza w KE od początku była przesądzona

Kandydatura Janusza Lewandowskiego na komisarza w KE była przesądzona od początku – uważa politolog Bartłomiej Biskup.

Jego zdaniem premier Donald Tusk prowadził grę, informując, że są inni kandydaci do tej funkcji. – To miało tworzyć wrażenie, że rząd z kogoś wybiera. Jednak rola Danuty Huebner się zakończyła. Ona wzmocniła warszawską listę PO w wyborach do europarlamentu. Sama uzyskała w zamian dobre miejsce na liści i mandat do PE. Jacek Saryusz -Wolski nie jest z kolei tak popularny w Komisji Europejskiej, jak Janusz Lewandowski, nie jest też tak bliskim współpracownikiem premiera. Janusz Lewandowski jawił się jako naturalny kandydat – tłumaczy Biskup.

Bartłomiej Biskup sądzi, że Lewandowski ma szanse sprawdzić się jako komisarz. Politolog przypomina, że kandydat rządu to polityk doświadczony. – Jest ekonomistą, był członkiem rządu. Jeśli będzie pracował ciężko i się postara, myślę, że ma duże szanse na efektywne sparowanie funkcji komisarza – mówi Biskup.

(iar, sż)