X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Leszek Balcerowicz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2009 08:08
Ekonomista profesor Leszek Balcerowicz uważa, że dane GUS potwierdzają, iż Polska ucierpiała na kryzysie mniej niż inne kraje.
Audio

Ekonomista profesor Leszek Balcerowicz uważa, że dane GUS potwierdzają, iż Polska ucierpiała na kryzysie mniej niż inne kraje.

Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w pierwszym kwartale o 0,8 procent, w porównaniu z pierwszym kwartałem roku ubiegłego. PKB wyrównany sezonowo w porównaniu z poprzednim kwartałem wzrósł o 0,4 procent.

Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu zwrócił uwagę, że jesteśmy stosunkowo dużym krajem i dlatego spadek eksportu nie zaszkodził poważnie krajowej gospodarce. Balcerowicz uważa, że Polska należy do państw,  które mają szansę uniknąć recesji. Zaznaczył jednak, że bardzo trudno przewidzieć, w jakim kierunku rozwinie się sytuacja na światowych rynkach finansowych.

Ekonomista dodał, że trzeba traktować finanse publiczne całościowo, a nie tylko przez pryzmat budżetu państwa. Jego zdaniem, polski rząd prowadzi jednak słuszną politykę walki z kryzysem.

Leszek Balcerowicz dodał, że w pakiecie antykryzysowym, zapowiadanym przez premiera, powinno się znaleźć między innymi dofinansowanie banków. Jego zdaniem, wprowadzenie płacy minimalnej byłoby złym rozwiązaniem i rząd nie powinien ulegać postulatom związkowców w tej sprawie
       

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak