X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Politycy o budżecie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2009 10:47
Politycy goszczący programie "Śniadanie w Trójce" dyskutowali na temat deficytu budżetowego.
Audio

Politycy goszczący programie "Śniadanie w Trójce" dyskutowali na temat deficytu budżetowego. Z szacunkowych danych ministerstwa finansów wynika, że po czterech miesiącach deficyt budżetowy przekroczył 15 miliardów złotych, co stanowi prawie 85 procent  kwoty zakładanej na cały rok.

Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że trudna sytuacja budżetu nie jest winą  wyłącznie rządu i wynika z kłopotów gospodarek innych krajów Unii Europejskiej.

Zdaniem Ryszarda Kalisza, zły stan finansów publicznych  jest wynikiem błędnej konstrukcji ustawy budżetowej. Polityk  Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że ministerstwo finansów zlekceważyło sygnały o narastającym kryzysie gospodarczym.

Z opinią Ryszarda Kalisza nie zgadza się poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin. Jego zdaniem, rząd Donalda Tuska planując budżet nie mógł przewidzieć skali kryzysu.

Władysław Stasiak z Kancelarii Prezydenta zwrócił się do rządu aby poważnie potraktował korektę budżetu. Jego zdaniem, nowelizacja ustawy budżetowej jest zbyt poważną sprawą, aby dokonywać jej pospiesznie.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra apeluje do rządu o jak najszybsze działanie w sprawie nowelizacji budżetu. Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości gabinet Donalda Tuska powinien wprowadzić pakiet działań antykryzysowych, który będzie odpowiadał rzeczywistości.

Premier Donald Tusk  zapowiedział, że w obecnej  sytuacji zwiększenie długu będzie ostatecznością, a rząd będzie konsekwentnie ciął wydatki.