X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grzegorz Napieralski

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2008 08:09
Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski podkreślił, że sojusz nie chce walczyć z Kościołem.
Audio

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski podkreślił, że sojusz nie chce walczyć z Kościołem. Gość "Sygnałów Dnia" Programu I Polskiego Radia zaznaczył, że w Polsce nie może być tak, iż tylko jedna religia jest uprzywilejowana.

Odniósł się w ten sposób do postulatu Sojuszu Lewicy Demokratycznej o zakończeniu działania Komisji Majątkowej, zajmującej się sprawami zwrotu mienia Kościoła katolickiego. Sojusz złożył wniosek w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego.

Grzegorz Napieralski podkreślił, że jego partia protestuje przeciwko niejasnym informacjom dotyczących szacowania wartości ziemi zwracanej Kościołowi.

Dodał, że Komisja Majątkowa wydaje decyzje, po których nie ma możliwości odwoływania się do sądu, dlatego powinna zakończyć urzędowanie.

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch powiedział wczoraj, że Komisja Majątkowa zajmuje się zwrotem majątku zrabowanego, a nie znacjonalizowanego. Ksiądz Kloch przypomniał, że ustawę powołującą Komisję niemal jednogłośnie uchwalił komunistyczny Sejm.

Rzecznik Episkopatu Polski zwrócił uwagę, że nawet komunistyczny Sejm odczuwał potrzebę wyrównania krzywd po skradzionym w latach 50-tych parafiom i zakonom mieniu. Ksiądz Józef Kloch przypomniał, że w tym okresie nadgorliwi urzędnicy państwowi działając wbrew istniejącemu prawu o nacjonalizacji odbierali Kościołowi znacznie więcej majątku niż przewidywały to istniejące przepisy.

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że propozycja premiera wprowadzenia kastracji chemicznej dla pedofilów, to tylko propagandowe zagranie.

Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że Donald Tusk wielokrotnie, gdy dochodzi do jakiejś tragedii zapowiada wiele zmian, które później nie są realizowane.

Według Grzegorza Napieralskiego, należy nie tylko walczyć z pedofilami, ale również zastanowić się jak zapobiec tego typu sytuacjom.

Jego zdaniem, rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na dzielnicowych i pedagogów. To oni poznają środowisko, w którym żyją ludzie - podkreślił. Przewodniczący SLD zaznaczył także, że powinna zostać przeprowadzona kampania społeczna, by zmienić mentalność ludzi, którzy teraz boją się informować o patologiach.