more_horiz
Section00
Wiadomości Świat
Section22
Tematy dnia
Section26
najnowsze

Frans Timmermans skrytykował Polskę ws. praworządności

Wiceszef Komisji Europejskiej ponownie skrytykował sytuację w Polsce, jeśli chodzi o gwarancje praworządności. Szczególnie negatywnie Frans Timmermans ocenił postępowania dyscyplinarne wobec sędziów. Wiceszef Komisji mówił o tym na spotkaniu unijnych ministrów do spraw europejskich na którym jednym z tematów była reforma sądownictwa w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska

NASZ WYWIAD Prezes FSM: nikt nie handluje sprawą Karty'97 z Białorusią

Nikt nie handluje sprawą opozycyjnej Karty’97 z białoruskimi władzami. Rozumiemy niepokój redakcji, która co roku walczy z niepewnością - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Maciej Falkowski. Przyznał, że sytuacja jest trudna, ale jest przekonany, że Karta przetrwa i tym razem.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja NASZ WYWIAD media opozycja demokratyczna propaganda

TYLKO U NAS Natalia Radzina: istnienie Karty'97 pod znakiem zapytania

- Znaczne zmniejszenie środków na portal Karta’97 oznaczałoby zamknięcie portalu, istniejącego od ponad 20 lat – mówiła Natalia Radzina, redaktor naczelna portalu  na konferencji prasowej. - Mam nadzieję, że to pomyłka i władze Polski zrozumieją, że tak jest. Jestem gotowa na rozmowę z MSZ i z Fundacją Solidarności Międzynarodowej – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja NASZ WYWIAD media opozycja demokratyczna propaganda

ANALIZA "Antysemityzm jak trucizna". Zachód nie jest na nią odporny?

Kraje Europy Wschodniej są powszechnie uważane za antysemickie, dlatego nawet ich mieszkańcy mogą się zdziwić na widok raportów głoszących, że Żydzi czują się bezpieczniej na wschodzie Europy niż na zachodzie. Okazuje się, że kraje "starej Europy" mają duży problem ze stosunkiem swoich obywateli do wyznawców judzaizmu.
Zobacz więcej na temat:  antysemityzm Europa Zachodnia ŚWIAT Żydzi Francja Niemcy
Section27
raporty specjalne
Section49