more_horiz
Section00
Wiadomości Polska
Section21
Tematy dnia
Section14
najnowsze

Rodziny Żołnierzy Wyklętych: hańbiąca decyzja Trzaskowskiego

Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych apeluje, by bohaterowie antykomunistycznego podziemia i opozycji demokratycznej pozostali patronami stołecznych ulic. W liście do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego czytamy o "hańbiącej decyzji" władz stolicy związanej z wykonaniem wyroku NSA, który uchylił 44 zarządzenia wojewody zmieniające nazwy ulic w Warszawie na mocy ustawy dekomunizacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa dekomunizacja Rafał Trzaskowski Tadeusz Płużański Żołnierze Wyklęci

Stany Zjednoczone podziękowały Polakom za organizację COP 24

Stany Zjednoczone podziękowały Polsce za znakomitą organizację konferencji klimatycznej w Katowicach. Chwaląc porozumienie zawarte podczas COP 24 amerykański Departament Stanu podkreślił jednak, że decyzja prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się przez Stany Zjednoczone z porozumienia klimatycznego z Paryża pozostaje niezmieniona. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA szczyt klimatyczny w Katowicach Stany Zjednoczone

Premier: ofiara górników z kopalni "Wujek" była wielką latarnią wolności

- Trzeba dbać o pamięć i prawdę, ponieważ cały czas różnego rodzaju siły próbują zmieniać i fałszować historię Polski - powiedział w niedzielę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji 37. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia PRL historia Polski PRL stan wojenny kopalnia Wujek Solidarność Mateusz Morawiecki Piotr Duda górnicy

Szef MON: WOT są szczególne dla bezpieczeństwa kraju

Podejmując decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, staliście się częścią formacji wojskowej, nadającej szczególny, lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju - napisał szef MON Mariusz Błaszczak w liście do żołnierzy WOT, którzy w niedzielę składali przysięgę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej
Section15
raporty specjalne
Section49