X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section50

Oficjalny Nadawca Radiowy

Section00
Tokyo 2020 Surfing
Section06

Surfing

Włączenie surfingu do programu igrzysk w Tokio i jego olimpijski debiut mają na celu przyciągnięcie młodszej publiczności. Wśród faworytów będą reprezentanci USA, Australii i Brazylii, ale ich plany może pokrzyżować pogoda.

Marzenia przedstawicieli surfingu o szansie na olimpijskie medale ziściły się w sierpniu 2016 roku, gdy zapadła decyzja, że znajdzie się on w programie igrzysk w Tokio. Szef światowej federacji Fernando Aguerre przyznał wówczas, że starania te trwały 22 lata.

W Kraju Kwitnącej Wiśni używane będą deski o długości ok. 1,8 metra. Sędziowie będą przyznawać punkty, oceniając m.in. poziom trudności manewrów i ich wykonanie. W pierwszej rundzie w jednej turze wystąpi czwórka zawodników, w drugiej piątka, a od trzeciej rywalizacja będzie przebiegać systemem "jeden na jeden". Na każdym etapie surferzy mają 30 minut na złapanie tylu fal, ile chcą - do ostatecznego wyniku wliczane są tylko dwie najlepsze. Wręczone zostaną dwa złote medale - po jednym dla kobiety i mężczyzny.

W sporcie tym dominują wspomniane trzy nacje, ale nie wiadomo, jak dużą rolę odegra aura. Rywalizacja toczyć się będzie w dniach 25 lipca - 1 sierpnia i będzie to sezon tajfunowy u szczytu japońskiego lata. Surferzy, wśród których nie będzie Polaków, startować będą w okolicy plaży Tsurigasaki, która znajduje się ok. 60 km od Tokio.

Warto będzie zwrócić uwagę na Australijczyka Owena Wrighta, który w 2015 roku doznał uszkodzenia mózgu, po którym musiał na nowo uczyć się mówić i chodzić. Do rywalizacji surfingowej wrócił dwa lata później i w kolejnych trzech sezonach odnotował kilka sukcesów.

Tabela medalowa

Konkurencja

Złoto

Srebro

Brąz

Section07
Section22

Partnerzy

Partner

Section49