X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
JAZZ.PL

Powrót do przeszłości Agi Zaryan w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 13:41
Głos rozpoznawalny po pierwszych dźwiękach. Barwa porównywana do największych amerykańskich diw, ale frazowanie przesycone już europejskim jazzem. Agi Zaryan wystąpiła w cyklu Jazz.PL. Zapraszamy do oglądania.

OBEJRZYJ KONCERT 


Wakacyjne odsłony dwójkowego cyklu Jazz.PL to powroty do ważnych albumów. I tym razem nie było inaczej.

Aga Zaryan wróciła do płyty, którą wydała jeszcze jako Agnieszka Skrzypek. "My Lullaby" to debiutancki album, na którym artystka zaprezentowała klasyczne amerykańskie standardy. I niby wydaje się to oczywisty wybór jak na debiut, jednak wykonanie tych standardów dalekie było od tysiąca podobnych płyt. W końcu wówczas, w 2002 roku, udało jej się zebrać zespół marzeń, w którego składzie znalazł się m.in. legendarny Tomasz Szukalski grający na saksofonie tenorowym. Nie dziwne zatem, że płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka.


Koncert Agi Zaryan w cyklu  Jazz.PL13.JPG
Koncert Agi Zaryan w cyklu Jazz.PL

Prawie 20 lat później, Aga Zaryan ponownie sięgnęła po ten repertuar i jeszcze raz zaprosiła do współpracy Michała Tokaja (fortepian) oraz Łukasza Żytę (perkusja). W zespole znalazł się ponadto Michał Barański (kontrabas), a karkołomnego zadania zastąpienia Tomasza Szukalskiego podjął się Radek Nowicki.

Zobacz zapowiedź:


Aga Zaryan i Radek Nowicki Aga Zaryan i Radek Nowicki

Aga Zaryan i Michał Tokaj Aga Zaryan i Michał Tokaj

Koncert Agi Zaryan w Jazz.PL Koncert Agi Zaryan w Jazz.PL

***

Koncert Agi Zaryan w cyklu "Jazz.PL" w piątek (20.08) w godz. 18.00-19.00 transmitowaliśmy na antenie Dwójki, wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki. Koncert poprowadził Andrzej Zieliński.

Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka Aga Zaryan