X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
JAZZ.PL

Przełomowa płyta Marcin Wasilewski Trio [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:54
Bohaterem audycji "Jazz.PL" był zespół Marcina Wasilewskiego. W studiu S3 Polskiego Radia wybrzmiały kompozycje z płyty "Trio" wydanej w 2005 roku. Był to przełomowy album w karierze formacji – pierwszy raz kiedy, niezależnie od współpracy z Tomaszem Stańko, muzyka zespołu Marcina Wasilewskiego ukazała się w prestiżowej wytwórni ECM.

KONCERT ZOBACZYSZ TUTAJ:


wasilewski marcin trio feat_1200.jpg
"Pamięć Komedy". Koncert Marcin Wasilewski Trio [ZOBACZ WIDEO]

Marcin Wasilewski, wspominając pierwszą autorską sesję nagraniową dla legendarnego producenta, przyznaje, że nie brakowało perturbacji: Byliśmy dobrze przygotowani, ale podczas pierwszego dnia nagrań zachorowałem, dostałem gorączki i nie byłem w stanie grać. Musieliśmy przerwać i wszystko poszło do kosza. Drugiego dnia było już lepiej i zarejestrowaliśmy cały materiał. Wszystko działo się szybko i intensywnie. To był wówczas najważniejszy dzień mojego życia - mówi Marcin Wasilewski.


Marcin Wasilewski Trio 1200.JPG
Marcin Wasilewski Trio w Jazz.PL

Album "Trio" pokrył się podwójną platyną. Na płycie znalazły się wspólne kompozycje zespołu i utwory lidera, a także kompozycje Björk, Wayne'a Shortera, Tomasza Stańko i Karola Szymanowskiego. Po piętnastu latach przerwy Marcin Wasilewski Trio powraca do tego repertuaru specjalnie dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia. 

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>


Marcin Wasilewski ---1200.jpg
Marcin Wasilewski: jestem bardzo ciekaw jak zabrzmią te utwory

Marcin Wasilewski Trio łączy wielką jazzową tradycję i nowoczesność, w kluczowej dla współczesnego jazzu i także ogromnie wymagającej formule fortepianowego trio, a jednocześnie potrafi znaleźć w jej obrębie swój własny rozpoznawalny głos. To także jeden z najbardziej konsekwentnie rozwijających się zespołów polskiej sceny, otwarty na inspiracje otaczającą ich muzyką i przekuwający je we własny język muzycznej wypowiedzi. Uznawany jest za jedną z najwybitniejszych i unikatowych formacji jazzowych swojego pokolenia, cieszy się uznaniem zarówno na scenie krajowej, jak i zagranicznej.


Skład zespołu:

Marcin Wasilewski – fortepian

Sławomir Kurkiewicz – kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja


Koncert poprowadził Roch Siciński.

***

Latem piątkowy cykl koncertowy w Dwójce zmienia formułę i proponuje fanom jazzu wakacyjną podróż, podczas której klasyczne albumy z przeszłości wybrzmiewają we współczesnych wykonaniach. Na kolejne odcinki audycji "Jazz.PL" zapraszają Piotr Metz, Andrzej Zieliński i Roch Siciński. W każdy piątek o godzinie 18.00 na falach Programu 2 Polskiego Radia.

Marcin Wasilewski Trio Marcin Wasilewski Trio

Michał Miśkiewicz Michał Miśkiewicz

***

Do słuchania i oglądania koncertu zaprosiliśmy w ramach cyklu Jazz.PL w piątek (16.07) od godz. 18.00 antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: marcin wasilewski