X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
JAZZ.PL

Henryk Miśkiewicz i Full Drive w Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 19:00
Bohaterem najnowszej audycji "Jazz.PL" był Henryk Miśkiewicz ze swoim zespołem Full Drive. Zapraszamy do oglądania!

OBEJRZYJ KONCERT

W zeszłym tygodniu Henryk Miśkiewicz obchodził 70. urodziny. Zbliżający się koncert będzie przedłużeniem świętowania tego jubileuszu.


Henryk Miśkiewicz 1200.jpg
Koncert Henryka Miśkiewicza i Full Drive

Artysta powraca do Studia S3, gdzie w przeszłości pracował przez dziesięć lat jako członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Tym razem odwiedził mury radia jako lider grupy Full Drive. Zespół zaprezentował materiał z ostatniej płyty ("Full Drive 3"), sprawił także kilka repertuarowych niespodzianek przygotowanych specjalnie dla słuchaczy Dwójki.

Full Drive to ważny zespół w karierze saksofonisty, istniejący już od blisko 20 lat. Jak mówi sam lider: grupę cechuje wielka radość ze wspólnego grania. Pozytywną energię słychać w muzyce jazzowej, która nie stroni od nawiązań do pokrewnych stylistyk, np. funku.

Henryk Miśkiewicz 663.jpg
Henryk Miśkiewicz: bywało, że nie wychodziłem ze studia 

Gościem specjalnym w grupie Henryka Miśkiewicza był amerykański trębacz Michael "Patches" Stewart pochodzący z Nowego Orleanu, który ma na swoim koncie współpracę z takimi tuzami muzyki jazzowej i popularnej jak Quincy Jones, Marcus Miller, Whitney Houston czy Earth Wind and Fire.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL>>>>


henryk miśkiewicz forum 1200.jpg
Henryk Miśkiewicz: bawimy się dźwiękami, a to największa przyjemność w jazzie

Henryk Miśkiewicz na muzycznej scenie działa już od przeszło pół wieku. W tym czasie był świadkiem oraz współtwórcą ważkich wydarzeń, zespołów i nagrań dla polskiego jazzu. Wulkan ekspresji i romantyczny poeta saksofonu altowego. Z jednej strony improwizator pełen energii, z drugiej pełen opanowania, Miśkiewicz łączy to, co wydawać by się mogło ogniem i wodą. Muzyczna wszechstronność nie przeszkadza mu w zachowaniu indywidualnego i oryginalnego stylu, dzięki czemu brzmienie i frazowanie jego saksofonu altowego jest niepodrabialne.

Skład zespołu:

Henryk Miśkiewicz – saksofony

Michael "Patches" Stewart – trąbka

Marek Napiórkowski – gitary

Robert Kubiszyn – gitara basowa i kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

Koncert poprowadzi Roch Siciński.


Do słuchania i oglądania koncertu w ramach cyklu Jazz.PL zapraszaliśmy w piątek (11 czerwca) o godz. 18.00. Transmisja odbyła się na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Jazz