X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
JAZZ.PL

Wojtek Mazolewski Quintet 10 lat od debiutu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 19:00
- 11 kwietnia 2011 roku znienacka w internecie pojawił się album "Smells like tape spirit" – debiut kwintetu Wojciecha Mazolewskiego, nagrywany w czasie rzeczywistym w jednym pomieszczeniu i w odległości od siebie mniejszej, niż półtora metra. Teraz muzyka z tej płyty pojawi się w zupełnie nowej odsłonie - tak Piotr Metz zapowiadał koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet w Dwójkowym cyklu Jazz.PL.

Skład:

Wojtek Mazolewski - kontrabas

Oskar Török - trabka

Marek Pospieszalski - saksofon

Joanna Duda - instrumenty klawiszowe

Jakub Janicki - perkusja 

Wojtek Mazolewski Quintet eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, ze muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

Od dziesięciu lat basista ze swoim kwintetem przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granica. Zespół występował m.in. we Francji, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Niemczech, Indiach i Brazylii.

Debiutancki album "Smells Like Tape Spirit", nagrany przed dziesięcioma laty, został zarejestrowany w sposób możliwie zbliżony do najbardziej kultowych jazzowych sesji z lat 50. i 60. Muzycy nagrywali w jednym pomieszczeniu, w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji uzyskując naturalne brzmienie.

Proces wykończenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników płytę zmiksowano na kolejną taśmę analogową, co pozwoliło uzyskać ciepłe i miękkie brzmienie. – "Smells Like Tape Spirit" to album o audiofilskim charakterze. Teraz, po dziesięciu latach od premiery, ukazuje się na rynku specjalna reedycja materiału z dodatkowymi kompozycjami, dostępna także na płycie winylowej i kasetach – mówi Roch Siciński z Programu 2 Polskiego Radia.

***

Na koncert w audycji "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (14.05) w godz. 18.00-19.00. Transmisja odbyła się na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Jazz Wojtek Mazolewski