X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
JAZZ.PL

Wojciech Gogolewski Trio w jazzowym cyklu Dwójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 19:00
- Mistrz jazzowej melodyki i mistrz nie tylko jazzowej kompozycji. Świetny band leader, a przede wszystkim genialny solista - tak Andrzej Zieliński zapowiadał koncert Wojciecha Gogolewskiego, który wraz ze swoim trio zagrał podczas kolejnego koncertu z cyklu Jazz.PL.

Lider, to zasłużony artysta dysponujący szerokim wachlarzem muzycznych emocji. W swojej długiej i owocnej karierze współtworzył ważne jazzowe formacje (jak chociażby Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego), ale nie uciekał też od innych stylistyk (współpracował z Michałem Bajorem, Grażyną Łobaszewską czy Haliną Frąckowiak). Od blisko pół wieku prowadzi zespoły sygnowane własnym nazwiskiem prezentujące oryginalny repertuar pianisty, a także autorskie aranżacje utworów innych artystów.


WOjciech Gogolewski 1200.jpg
Wojciech Gogolewski: cały życie jestem w skowronkach

W działalności kompozytorskiej Gogolewski nie stroni od muzyki filmowej i teatralnej, a także piosenek. Właśnie miłość do tych ostatnich sprawi, że w cyklu Jazz.PL pojawiły się również utwory z repertuaru grupy Skaldowie w nowych, jazzowych interpretacjach.

Zobacz wszystkie koncerty >>>>

Wojciech Gogolewski - fortepian

Adam Lewandowski - perkusja i cajon

Paweł Pańta - kontrabas i gitara basowa

***

Adam Lewandowski - gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 r. W latach 1981-84 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym dla CBS Records nagrał w Grecji płytę "Plaka Nights". Współpracował z Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim. Nagrywał muzykę do wielu filmów, m.in. kompozycje Krzesimira Dębskiego czy muzykę Włodka Pawlika do filmu "Wrony".

Paweł Pańta - gra na kontrabasie i gitarze basowej. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 roku był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez wybitnego dyrygenta Claudio Abbado. W latach 1996-98 współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad 100 koncertów. Od 20 lat współpracuje z Włodkiem Pawlikiem, z którym nagrał m.in.: "Sonety Szekspira", "Anhelli", "Tykocin", a także nagrodzony statuetką Grammy album "Night in Calisia".

Do wysłuchania i obejrzenia koncertu zapraszaliśmy w piątek 7 maja o godz. 18.00. Transmisja odbyła się na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Jazz Wojciech Gogolewski