X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
JAZZ.PL

Jazzowe standardy w interpretacji Kuba Więcek Trio. Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 19:00
Kuba Więcek, w swoich improwizacjach i kompozycjach, czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski i jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie. 5 marca, w studiu S3 Polskiego Radia, specjalnie dla słuchaczy Dwójki, zespół Kuby Więcka zaprezentował repertuar złożony z jazzowych standardów.
Kuba Więcek Trio
Kuba Więcek TrioFoto: Cezary Piwowarski/PR

W skład zespołu wchodzą: Kuba Więcek (saksofon altowy), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja). Formacja saksofonisty wraca do swoich korzeni. Przed nagraniem dwóch płyt z autorskim materiałem w kultowej serii "Polish Jazz" ("Another Raindrop", "Multitasking"), trio zaczynało właśnie od grania koncertów z jazzowymi standardami. Po latach artyści powracają do tej formuły, a słuchacze Dwójki mogą być świadkami tego niecodziennego wydarzenia.

Obywatel muzycznego i nie tylko świata, wykształcony w Nowym Jorku, Amsterdamie, Kopenhadze i Warszawie, porusza się z łatwością nie tylko pomiędzy kontynentami, ale i własnymi eksperymentami - mówił o liderze zespołu Piotr Metz, który poprowadził piątkowy koncert.


kuba więcek 1200.jpg
Jazz.PL. Koncert Kuba Więcek Trio

Kuba Więcek jest laureatem wielu nagród, w tym "Mateusza" Trójki i "Fryderyka" za Jazzowy Debiut Roku. Saksofonista doceniany jest także na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku najbardziej prestiżowy magazyn jazzowy – amerykański DownBeat – umieścił go w zestawieniu 25 artystów wyróżnionych jako "25 for the future", czyli grona muzyków, którzy wg miesięcznika będą mieli największy wpływ na rozwój światowego jazzu w najbliższych latach.


logo.jpg
Zobacz inne koncerty z cyklu Jazz.Pl

W najbliższych tygodniach Piotr Metz, Roch Siciński i Andrzej Zieliński będą kontynuować cykl jazzowych koncertów w murach Polskiego Radia, a także będą prezentować wybrane rejestracje z sali kameralnej NOSPR. 

***

Transmisja odbyła się 5 marca, o godzinie 18.00 w Programie 2 Polskiego Radia, na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Jazz Piotr Metz