X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00
Lubię bo polskie 2020
Section01
Section06

IV edycja ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Polskie Radio S.A. oraz Redakcje Gospodarcze Jedynki i Trójki Polskiego Radia.

Polskie Radio w ramach kolejnej (IV) edycji rankingu „Lubię bo Polskie” zachęca słuchaczy do wspierania polskiej gospodarki poprzez świadome wybory konsumenckie. Zachęcamy do kupowania dobrych polskich produktów i korzystania z  usług które oferują rodzime firmy.

Podobnie jak w ubiegłych latach kapituła rankingu „Lubię bo Polskie”, wyróżniła firmy w poszczególnych kategoriach. Nagrodziła także te, które radzą sobie na rynku krajowym i  zagranicą w  tak trudnym – pandemicznym czasie.

Wszystkich laureatów tegorocznej edycji rankingu „Lubię bo Polskie” poznaliśmy 27 listopada w specjalnej audycji „Winien i  Ma” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Preselekcja polskich firm producentów lub usługodawców dokonała się przy wsparciu merytorycznym instytucji, które dysponują najnowszymi badaniami z  dziedziny gospodarki i sprzedaży produktowej.

Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i Mininsterstwo Aktywów Państwowych. Wszystkie zasady związane z przeprowadzeniem rankingu LUBIĘ, BO POLSKIE 2020 zawiera Regulamin.

Section08
Section012

Laureaci Rankingu ,,LUBIĘ, BO POLSKIE 2020’’

NAJLEPSZA POLSKA USŁUGA 2020

I miejsce: GovTech Polska - Stworzenie Systemu #FakeHunter

II miejsce: ClickMeeting sp. z o.o. - Usługi wideokonferencyjne (oprogramowanie w modelu SaaS)

III miejsce: Operator Chmury Krajowej sp. z o.o. - Platforma Chmury Krajowej

PRODUKT INNOWACYJNY 2020

I miejsce: Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu - Test MediPAN COVID SARS – CoV-2

II miejsce: StethoMe sp. z o.o. - Inteligentny stetoskop StethoMe

III miejsce: Carport Solar - Wiaty fotowoltaiczne Carport.Solar

POLSKA MARKA 2020

I miejsce: CD Projekt Red

II miejsce: GETMOR Chrzanowskie Przysmaki

III miejsce: nie przyznano

Firma najlepiej działająca w czasie pandemii COVID-19

I miejsce: PKN Orlen S.A.

II miejsce: Bank Gospodarstwa Krajowego

III miejsce: Frisco.pl

Section014

Audycje

Section015
Section016
pause play_arrow
Laureaci rankingu "Lubię, bo polskie" 2020
00:00
05:05
pause play_arrow
Winien i ma "-" 27.11.2020
00:00
46:53
pause play_arrow
Podsumowanie dnia 20 listopada godz. 18:32
00:00
05:58
pause play_arrow
Odporność polskiej gospodarki na drugą falę pandemii koronawirusa
00:00
05:10
pause play_arrow
Rozwój elektromobilności
00:00
05:03
pause play_arrow
Podsumowanie dnia 18 listopada godz. 18:40
00:00
10:36
pause play_arrow
W jakich sprawach najczęściej pomaga Rzecznik Finansowy
00:00
05:47
pause play_arrow
Podsumowanie dnia 16 listopada godz. 18.42
00:00
08:56

Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów nagrody Polskiego Radia "Lubię, bo polskie"

Wyróżnienia pierwszymi miejscami w tegorocznej edycji rankingu "Lubię, bo polskie" zostali: GovTech Polska, Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, CD Projekt Red, PKN Orlen SA. Wyniki konkursu podano dzisiaj w piątek 27 listopada 2020 roku w porannej audycji "Winien i ma" Programu 3 Polskiego Radia, którą prowadził Wojciech Surmacz.

Polskie Radio w ramach IV już edycji rankingu "Lubię, bo polskie" wyróżniło najlepsze polskie firmy w czterech kategoriach: najlepsza polska usługa, polski produkt innowacyjny, polska marka i firma najlepiej działająca w czasie epidemii COVID-19. Ranking ma zachęcać do wspierania polskiej gospodarki poprzez świadome wybory konsumenckie.

Ogólnopolski ranking "Lubię, bo polskie" organizowany jest przez Polskie Radio SA oraz Redakcje Gospodarcze Jedynki i Trójki Polskiego Radia. Podobnie jak w ubiegłych latach kapituła wyróżniła najbardziej wyróżniające się firmy. Nagrodzone zostały także te, które radzą sobie na rynku krajowym i zagranicą w tak trudnym – pandemicznym czasie.

NAGRODZENI W EDYCJI 2020 

Kategoria "Najlepsza polska usługa 2020": 1 miejsce GovTech Polska

za stworzenie Systemu #FakeHunter do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie.

Drugie miejsce przypadło firmie ClickMeeting  sp. z  o.o.  za pionierskie usługi wideokonferencyjne (oprogramowanie w modelu SaaS), a trzecie Operatorowi Chmury Krajowej sp. z o.o. za Platformę Chmury Krajowej.

Kategoria "Polski produkt innowacyjny 2020": 1 miejsce pierwszy polski test MediPAN COVID SARS-CoV-2 opracowany przez Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu >

Kapituła nagrodziła drugim miejscem firmę StethoMe sp. z o.o. za inteligentny stetoskop StethoMe, a trzecie przypadło Carport Solar za wiaty fotowoltaiczne Carport.Solar.

Kategoria "Polska marka 2020": 1 miejsce CD Projekt Red producentowi gier komputerowych (ma w swoim portfolio m.in. serię gier „Wiedźmin”/„The Witcher”)

Drugie przypadło firmie spożywczej GETMOR Chrzanowskie Przysmaki. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Kategoria "Firma najlepiej działająca w czasie epidemii COVID-19": PKN Orlen

Drugie miejsce zajął Bank Gospodarstwa Krajowego, a trzecie – dostawca zakupów Frisco.pl. Nagroda ta wyróżnia firmy, które w tak trudnym otoczeniu potrafiły dostosować swoją działalność do wymogów „nowego rynku" lub skutecznie wspierały polską gospodarkę angażując się w działania ograniczające negatywne skutki pandemii.

Kapituła Nagród IV edycji rankingu "Lubię, bo polskie":  Agnieszka Kamińska prezesa Polskiego Radia SA, dr Artur Bartoszewicz z SGH, Tomasz Wróblewski prezes Warsaw Interprise Institut, dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, przewodniczącym kapituły nagród był Wojciech Surmacz prezes Polskiej Agencji Prasowej.

Przypomnijmy:

  • "Najlepsza polska usługa 2020” to nagroda dla firm, które są pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami nowoczesnych produktów usługowych,
  • "Polski produkt innowacyjny 2020" to nagroda dla firm wprowadzających innowacyjne rozwiązania – produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą,
  • "Polska marka 2020" to nagroda dla firm, które zbudowały silną rozpoznawalność swojej marki w Polsce lub za granicą,
  • "Firma Najlepiej działająca w czasie epidemii COVID-19" to nagroda dla firm, które w pandemicznym otoczeniu potrafiły dostosować swoją działalność do wymogów "nowego rynku" przestrzegając przy tym najwyższych standardów bezpieczeństwa zarówno w procesie produkcji jak i w kontaktach z klientami.

 Wstępny wybór nominowanych polskich firm, producentów lub usługodawców dokonuje się przy wsparciu merytorycznym instytucji, które dysponują najnowszymi badaniami z dziedziny gospodarki i sprzedaży produktowej. Natomiast wybór zwycięzców w poszczególnych kategoriach należy do specjalnie w tym celu powołanej Kapituły. Jej członków wskazuje organizator rankingu, czyli Polskie Radio SA, a w jej składzie znaleźli się członkowie Zarządu Polskiego Radia SA oraz eksperci z dziedziny gospodarki i ekonomii.

Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Głównymi sponsorami rankingu byli: KGHM, Lotos, PZU, BGK.


Partner Nagrody

Sponsorzy

Section017

Kapituła

Wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokona specjalnie w tym celu powołana Kapituła. Członków Kapituły wskaże organizator rankingu, czyli Polskie Radio S.A. W jej skład wejdą członkowie Zarządu Polskiego Radia S.A. oraz eksperci z dziedziny gospodarki i ekonomii. Kapituła dokona wyboru najlepszych polskich produktów na podstawie kryteriów zawartych i ustalonych w Regulaminie rankingu LUBIĘ, BO POLSKIE.

Zwycięzcy poprzednich edycji ,,Lubię, bo polskie"

2019

pause play_arrow

Nagranie z Gali "Lubię Bo Polskie" 2019

00:00

Najlepszy polski produkt ekologiczny 2019

I miejsce: Biotrem Sp. z o.o. - Naczynia jednorazowe z otrąb pszennych

II miejsce: YOPE Sp.z o.o.- Naturalne mydła w płynie z formułą TGA

III miejsce: Sante A. Kowalski Sp.j. Organic Sante - napoje roślinne

Najlepsza polska usługa 2019

I miejsce: Polskie Koleje Państwowe SA - WspólnyBilet

II miejsce: Panek SA - Panek Carsharing

III miejsce: Grupa LUX MED Magodent - opieka onkologiczna

Najlepszy polski produkt eksportowy 2019

I miejsce: Fabryka Cukierków "Pszczółka" Sp. z o.o. - Moniuszkowskie Praliny

II miejsce: Grupa Mlekowita - Mleko Polskie 2%

III miejsce: Stocznia Jachtowa Delphia Sp. z o.o. - Jachty motorowe BluEscape 1200

Polski produkt innowacyjny 2019

I miejsce: SatRevolution SA - Satelita Światowid

II miejsce: eobuwie.pl S.A. - System esize.me

III miejsce: Talent Alpha Sp. z o.o.- Talent Alpha Human Cloud Platform

Polska marka 2019

I miejsce: PKN Orlen SA

II miejsce: Polskie Linie Lotnicze LOT SA

III miejsce: LPP SA właścieciel marki Reserved

2018

pause play_arrow

Nagranie z Gali "Lubię Bo Polskie" 2018

00:00

Najlepszy polski produkt ekologiczny 2018

I miejsce: SYMBIO POLSKA S.A. – Żywność ekologiczna

II miejsce: AIRLY SP. Z O.O. - Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza

III miejsce: SYLVECO - Kosmetyki naturalne

Najlepsza polska usługa 2018

I miejsce: LINK4 TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. - LINK4 Kasa Wraca

II miejsce: BANK POCZTOWY S.A. – Bliskie Konto Pocztowe

III miejsce: CINKCIARZ.PL SP. Z O.O. – Usługi finansowe

Najlepszy polski produkt eksportowy 2018

I miejsce: FABRYKI MEBLI ,,FORTE’’ S.A. – Meble

II miejsce: AMICA S.A. – Sprzęt AGD

III miejsce: ASSECO POLAND S.A. - Systemy informatyczne

Polski produkt innowacyjny 2018

I miejsce: PKO BANK POLSKI S.A. – Aplikacja Mobilna IKO

II miejsce: PHOTON ENTERTAINMENT SP. Z O.O. – Photon- interaktywny robot edukacyjny

III miejsce: XTPL S.A. – Technologia ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów

Polska marka 2018

I miejsce: HORTEX SP. Z O.O.

II miejsce: LPP właściciel marki RESERVED

III miejsce: CCC S.A.

Firma 100-lecia 2018

PKO Bank Polski S.A.

2017

pause play_arrow

Nagranie z Gali "Lubię Bo Polskie" 2017

00:00

Najlepszy polski produkt ekologiczny 2017

I miejsce: DARY NATURY MIROSŁAW ANGIELCZYK. Ostra pasta różano-paprykowa.

II miejsce: JASIONEK HODOWLA KÓZ GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE SŁAWOMIR ŁĘGOWSKI. Serek kozi świeży.

III miejsce: NEXBIO SP. Z O.O. Narzędzie do wczesnego badania roślin.

Najlepsza polska usługa 2017

I miejsce: POCZTA POLSKA. USŁUGI CYFROWE SP. Z O.O. Usługa ENVELO.

II miejsce: POLSKI STANDARD PŁATNOŚCI SP.Z O.O Usługa BLIK.

III miejsce: TELMEDICIN SP. Z O.O. Usługa TELEMEDI.CO

Najlepszy polski produkt eksportowy 2017

I miejsce: GRUPA MLEKOVITA. Produkty mleczne.

II miejsce: JIVR SP. Z O.O. Składany rower elektryczny.

III miejsce: CD PROJEKT S.A. Gry komputerowe.

Polski produkt innowacyjny 2017

I miejsce: VIGO SYSTEM S.A. Detektory podczerwieni.

II miejsce: KF NICCOLUM SP.Z O.O. Kosmetyki chroniące przed alergią niklową.

III miejsce: HYPER POLAND SP.Z O.O. Transport przyszłości.

Polska marka 2017

I miejsce: CD PROJEKT S.A.

II miejsce: URSUS S.A.

III miejsce: GRUPA MLEKOVITA

Nagroda główna 2017

VIGO SYSTEM S.A.

Section018
Section019
Section020

Patroni honorowi

Partner Nagrody

Sponsorzy

Patron medialny

Section024
Section025